Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Гурток “Чеська мова”

Викладач: Личко Валентина Михайлівна

З вересня 2013 року для дітей, які виявили бажання вивчати мову та культуру Чехії, в "ПАДІЮНі" працює гурток чеської мови.

У ХХІ столітті в українському суспільстві зросла потреба у спілкуванні та співробітництві з іншими народами, представниками інших країн. Знання іноземної мови стало необхідністю. Вивчення чеської мови є актуальним у зв’язку з географічним розташуванням Закарпаття, де на одній території проживають різні національні меншини.
Протягом курсу гуртківці не тільки здобувають певну суму знань з чеської мови, вони також розвивають навички самоосвіти та самооцінки, вчаться користуватися іноземною мовою в її основній функції — засобу комунікації. Вони вже можуть розуміти усну та письмову мову, наприклад, в оголошеннях, телепередачах, читати адаптовану літературу, запитати та надати інформацію, підтримувати бесіду в межах певних тем, висловлювати особисті думки та почуття. Виховна робота також не залишається поза увагою гуртка. Діти вчаться спілкуватися з однолітками і працювати в команді.
Гуртківці вивчають не тільки лексику та граматику чеської мови, але знайомляться з традиціями та культурою Чехії. Тож в грудні 2013 року прийняли участь у святі “Різдво мовами друзів”, яке щороку готують педагоги та вихованці гуртків із вивчення іноземних мов.