Гурток виготовлення сувенірів та паперопластики

Одним з актуальних завдань сучасної освіти є розвиток творчого, нес­тандартного просторового мислення і застосування його у практичній ді­яльності. І чим раніше діти будуть залучені до цього процесу, тим легше вони в подальшому будуть стверджуватися як особистості, проявляти творчий індивідуальний потенціал.

Мистецтво моделювання паперових художніх композицій на площині і створення тривимірних скульптур можна об'єднати під однією назвою - паперопластика. Сьогодні до її складу входить орігамі, кусудама, квілінг, кірігамі, витинанка, торцювання та інше. Прийоми створення, форми, конструктивні властивості виробів із па­перу останнім часом знаходять застосування в різних галузях діяльності людини: автомобілебудуванні, космічних конструкціях, архітектурі, ди­зайні інтер'єру та екстер'єру, упаковках товарів і продуктів. Отже, мистецтво створення поробок із паперу дає широкі можливос­ті для розвитку творчих здібностей учнів, зокрема уміння уявляти, фан­тазувати, читати й самим виконувати схеми, шукати оптимальну форму та будову, пояснювати послідовність створення виробу, концентрувати увагу, дотримуватися чіткості й акуратності в роботі, знаходити кольо­рове вирішення. Тим більше, що під рукою завжди знайдеться аркуш па­перу, а практика й наукові дослідження показують, що навчання в гуртку допомагає успішному оволодінню знаннями з усіх предметів шкільного курсу.

Сувеніри та подарунки, виготовлені своїми руками - завжди приємний сюрприз для близьких друзів, колег та рідних людей. Своїми руками можна зробити рамки, шкатулки, картини, колажі, плоскі та об’ємні композиції, панно, іграшки, навчитися складати букети, виготовляти аплікації тощо. Сувеніри можна виготовляти з будь-яких підручних засобів: картону, кольорового паперу, природніх матеріалів, ниток, дротів, бісеру тощо. Але, як же виготовити сувеніри та подарунки своїми руками, щоб вони виглядали оригінально? Для того, щоб займатися виготовленням сувенірів і подарунків, не обов'язково мати особливі таланти. Наприклад, можна звернути увагу на живопис. І не варто говорити, що ви зовсім не вмієте малювати. Завжди можна знайти вихід зі сформованої ситуації. Якщо наполегливо працювати і уважно слухати керівника, за кілька уроків можна намалювати досить непогану картину й подарувати її подружці.

Звичайно ж, картини і живопис - це далеко не єдиний подарунок, який можна зробити своїми руками. Є й інші різноманітні варіанти. Серед них можна, наприклад, назвати такий подарунок своїми руками, як оригінальна шкатулка. Така скринька може бути, наприклад, обклеєна старими сімейними фотографіями. Погодьтеся, адже в кожному домі є подібні сімейні реліквії. Без історії родини, без її минулого, ніколи не буде і майбутнього. А саме в таких фотографіях і зберігається все наше минуле, наші історії та історії наших предків. Тому, для сімейних фотографій можна зробити шкатулку, обклеєну старовинними знімками. Таким чином, у вас вийде гарний і оригінальний подарунок, зроблений своїми руками.

joomlamodniyportal.ru