назви відділів

Методичний відділ


Черленяк Мирослава Андріївна - завідувачка відділу

„ Від рівня  компетентності педагога, його педагогічної майстерності 

та здібностей до професійного розвитку  напряму залежить

 підвищення якості позашкільної освіти та її результативність”.

( Т. Свірська) 

Організуючим центром методичної роботи з педагогічними працівниками закладу є методичний відділ. Реалізації програмних цілей закладу та удосконаленню методичної роботи сприяє робота над  єдиною науково-методичною проблемою „Особистісна орієнтація навчально-виховного процесу як визначальний фактор у створенні умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку вихованців”

Методична служба, яка є  пульсом педагогічного життя, ресурсом  професійного розвитку педагогів у „ПАДІЮНі”, приділяє велику увагу новим підходам в організації методичної роботи, а саме:

- реалізації нової  парадигми позашкільної освіти, згідно якої керівник гуртка не виконавець, а творець навчально-виховного процесу;
- забезпеченню високої якості н/в процесу шляхом впровадження програм нового покоління, нових педагогічних технологій навчання, виховання й розвитку дітей;
- створенню інноваційного професійного поля, атмосфери співтворчості;
- дослідженню освітніх проблем соціуму;
- формуванню педагога-дослідника;
- організації методичної роботи на діагностичній основі, наближення її до потреб і запитів педагогічних працівників;
- залученню педагогів до участі у різних проектах, програмах, написання авторських програм, методичних розробок, статей, публікацій, що є безпосереднім виявом творчого потенціалу кожного.
- виявленню, вивченню та оцінці результативності педагогічного досвіду в закладі. Узагальнення й поширення перспективного педагогічного досвіду.

Структура методичної роботи:

- ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ;
- ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ РАДИ;
- МЕТОДИЧНІ ОБ’ЄДНАННЯ ПЕДАГОГІВ
- ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ НАРАДИ;
- ШКОЛА МОЛОДОГО ПЕДАГОГА;
- СЕМІНАРИ-ПРАКТИКУМИ ПЕДАГОГІВ;
- ІНДИВІДУАЛЬНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ;
- МЕТОДИЧНІ ТИЖНІ;
- ТВОРЧІ ЗВІТИ ПЕДАГОГІВ;
- ВИСТАВКИ ТВОРЧИХ ДОРОБОК ПЕДАГОГІВ.

Методична робота у нашому закладі включає найрізноманітніші форми навчання педагогів. Інноваційні форми проведення методичної роботи, які запроваджуються з метою підвищення ефективності діяльності педагогічного колективу, сприяють залученню педагогів до пошукової діяльності, розвитку й уміння спілкуватися з колегами, вихованцями, батьками.

ФОРМИ РОБОТИ З УДОСКОНАЛЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ:

Методоб'єднання.

Школа педмайстерності.

Школа молодого педагога.

Майстер-класи.

Конкурс педагогічної майстерності «Кришталева крона».

Наставництво.

Семінари.

Педагогічні читання.

Презентація досвіду.

Педагогічний портрет.

Методичні тижні.

ФОРМИ РОБОТИ, ДЕ ДОМІНУЄ ПРОФЕСІЙНА ТВОРЧІСТЬ:

майстер-класи;

творчі лабораторії;

творчі звіти;

персональні виставки педагогів;

виставки  „Педагог-вихованець”;

творчий вечір;

ярмарок педагогічних знахідок;

калейдоскоп нестандартних занять;

освітянські вечори.

joomlamodniyportal.ru


Ассаул Олена Миколаївна - завідувач організаційно-масового відділу

Значення дитячої творчості важко переоцінити – це чудова можливість впевнено почуватись у навколишньому світі, сильний поштовх до становлення молодої людини. В організаційно-масовому відділі вірять у талант і творчі сили кожного вихованця. Тут навчають вокалу. Хореографії, акторській майстерності, мистецтву дизайну, макіяжу. І те, чому навчились на заняттях, діти майстерно демонструють під час виступів. Створені на сцені почуття і думки, стають інструментом взаємодії дитини з іншими людьми не лише у просторі глядацького залу, а й у широкому життєвому контексті. Вони формують особливо піднесене ставлення до життя, відчуття гармонії в собі і прагнення відшукати її в житті.

Відділ має великий досвід організації і проведення масових заходів: концертів, шоу-програм, конкурсів, фестивалів, виступів команд КВН. Рік за роком талановиті вихованці беруть участь і здобувають призові місця на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах: «Х-фактор», «Голос країни», «Україна має талант», «Таврійські ігри», «Дитячий пісенний вернісаж», Міжнародний фестиваль мистецтв «Жемчужина Юга», Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої творчості, Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль-конкурс естрадної пісні «Різдвяна Зіронька», Обласний фестиваль русинської культури «Червена ружа» та багато інших. Різноманітні нагороди, звання лауреатів та визнання глядачів стають найкращою винагородою юних артистів.

joomlamodniyportal.ru

Відділ раннього дошкільного розвитку “Радість”

karvatskaРаді познайомити вас з підрозділом для наймолодших дітей „ПАДІЮНу" - відділом раннього розвитку „Радість".

Народилася школа з однойменною назвою «Радість» у вересні 1989 року. А сьогодні відділ відвідують біля 400 дітей віком від 4 до 6 років.

Основною метою відділу є розвиток дитини у всіх сферах життя: інтелектуальній, емоційній, фізичній, соціальній, естетичній на основі сучасних методик та власних творчих наробок педагогів-новаторів. Радість пізнання, самостійного відкриття - цим і цікава і приваблива школа „Радість". Заняття проходять у формі мандрівок, казкового дійства, змагання, турніру тощо. Виявляючи інтерес до захопливої форми, малюки водночас зацікавлюються навчальним матеріалом.

Навчальні програми сприяють становленню позитивної мотивації до навчання та пізнання. Розвиваючі завдання, дидактичні ігри, інтегровані заняття допомагають дитині бути більш урівноваженою, у неї переважає добрий настрій, розвивається логічне мислення. Фактичний матеріал формує базові поняття, що становлять ядро картини світу дошкільнят, закладають моральні основи особистості.

Важливу роль у навчально-виховному процесі мають традиції школи: Театралізоване відкриття навчального року, Посвята в падіюнчата, День Святого Миколая, Новорічні та різдвяні свята,Свято українських традицій та рідної мови, Свято весни «Земля радіє сонцю»,Свято знань, День відкритих дверей, Акція „Посади дерево", Випускний бал «Школо «Радість», прощавай»!

Щороку школа «РАДІСТЬ» випускає близько 230 учнів, яких радо приймають школи Ужгорода. Адже рівень їх підготовки високий і це дає можливість майбутнім школярам легко адаптуватися до шкільного життя

radist-shema

З 1 вересня 2011 року у відділі раннього дошкільного розвитку «РАДІСТЬ» розпочала свою роботу студія естетичного і творчого розвитку «РАЙДУГА».

Студія «РАЙДУГА» спрямована на всебічний розвиток маленької творчої особистості. Дітки відвідують гуртки «Казкові нотки», театру, рукотворного мистецтва. На цих заняттях маленькі учні відкривають для себе нові можливості для реалізації своїх талантів, а також розвивають творчий потенціал.

joomlamodniyportal.ru

Відділ комунікацій та зв’язків з громадськістю

Відділ комунікацій та зв’язків із громадськістю – це сучасний та надзвичайно актуальний підрозділ, що сприяє розвитку особистості у гуманітарному та соціально-реабілітаційному напрямах. Тут вихованці можуть поглибити свої знання з рідної мови чи вивчити іноземну; розвинути комунікативні здібності, креативність мислення та засвоїти основи журналістської майстерності; знайти в собі лідера, сформувати навички соціальної поведінки та брати активну участь у громадському житті учнівської молоді.

У відділі працюють гуртки:

- лінгвістичного профілю: англійська мова; українська мова; німецька мова; словацька мова; угорська мова; чеська мова; французька мова; 

- журналістського профілю: основи журналістської майстерності;  радіожурналістика; фотогурток;

- суспільного профілю: учнівське самоврядування; „Школа молодого лідера”; молодіжний клуб „Точка зору”; клуб КВН.

Гуртки з вивчення іноземних мов мають на меті через творчу діяльність та широке використання ігор навчити дітей не лише граматично правильному спілкуванню, а й занурити їх у культуру різних країн, розширити світогляд та сприяти вихованню толерантності і поваги до інших національностей.

Завдання гуртків журналістського профілю – спонукати учнів до спостережень, мислення, аналізу, узагальнення та творчої праці, приділяти увагу розвитку культури висловлювань. Підготувати дітей до свідомого вибору професії журналіста чи PR-менеджера, сформувати навики репортерської служби. Допомогти зрозуміти, що фахівець із зв’язків з громадськістю – стратегічно необхідна спеціальність, оскільки світ зараз знаходиться на порозі загальної глобалізації.

Гуртки суспільного профілю сприяють виробленню потреби самовдосконалення підлітків як особистостей, формуванню їх організаторських здібностей, лідерських якостей, життєвого досвіду та соціальної зрілості через розвиток пізнавальних та соціальних інтересів, захоплення улюбленою справою, виховання вміння спілкуватись, жити в колективі цікавим творчим життям. Захоплюючі лекції, дискусії, психологічні тренінги, інтелектуальні ігри та різноманітні акції знайомлять дітей з теоретичними основами та принципами лідерства, розвивають навички самоаналізу, аналізу своїх здібностей та нереалізованих можливостей, силу волі та якості, необхідні для того, щоб стати успішними в житті, в повній мірі реалізувати лідерський потенціал.

Робота відділу також включає:

- висвітлення у ЗМІ щоденного життя „ПАДІЮНу”, а також святкових подій та масових заходів;

- співпрацю з поліграфічними центрами та рекламними агентствами щодо виготовлення афіш, запрошень, буклетів, флаєрів та іншої друкованої продукції закладу;

- ведення фото- та відеоархіву палацу;

- координування роботи офіційного веб-сайту „ПАДІЮНу”;

- ведення сторінок  „ПАДІЮНу” у соціальних мережах ;

Відділ комунікацій та зв’язків з громадськістю є  координатором учнівського самоврядування в області (Закарпатський обласний учнівський парламент „Нове покоління”) та проводить волонтерську діяльність обласних  та всеукраїнських благодійних акцій.

joomlamodniyportal.ru  

Все у світі починається з витоків. Навіть саме життя людське має свої джерела. А це – духовність народу, споконвічна мудрість, повага до минулого і віра у щасливе майбуття. З такими почуттями і плекаються юні таланти у відділі духовного і творчого розвитку „Джерела”.  

Казка, легенда… Вічно жива, вічно молода. Її можна почути, можна прочитати, а можна побачити… Побачити, не лише подорожуючи стежками нашого зачарованого краю, а відчути, торкнутися її глибин у приміщенні фольклорно-етнографічного клубу „Світлиця”. Треба лише захотіти і зібрати ті духовні скарби, які, на щастя, зустрічаються довкола. Спробувати відтворити їх у виставах, казкових дійствах, донести до розуму і серця молодшого покоління нашої землі, її гостей. Бо щоб пізнати душу її, треба побачити не лише цю незрівнянну красу, а й долучитись до її культури, послухати казки і бувальщини, задушевні пісні і коломийки, відчути велич звичаїв і традицій її народу, побачити твори народних умільців і навчитися самим їх творити. Одним словом, відділ духовного і творчого розвитку „Джерела” — це місце, де минуле зустрічається з майбутнім.     

Музична студія „Гармонія”, яка є складовою відділу духовного і творчого розвитку „Джерела” дозволяє поринути у чарівний світ музики, прищепити любов до неї, навчитися грати на музичних інструментах, виховати юних музикантів творчими особистостями, розвивати їх музичні і вокальні здібності,ознайомитися із музичною культурою України та світу.

 

А навчитися цьому допоможуть педагоги відділу на заняттях гуртків: природа і фантазія,   рукотворне мистецтво, художня вишивка, бісерне рукоділля, виготовлення сувенірів, клуб рукотворного мистецтва „Майстер-хобі”, виготовлення виробів з бісеру, паперопластика, народна творчість, чарівна стрічка, таємниці срібної землі, музичний фольклор, фольклорний ансамбль „Джерела”, вокальний ансамбль, фортепіано, гітара.

joomlamodniyportal.ru

За допомогою кольорових олівців, фарб, глини, природного матеріалу юні митці  відділу образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва пізнають світ, намагаються зробити його кращим, створюють образи та орнаменти і меж для польоту фантазії дітям визначити не зможе ніхто. Педагоги  відділу прагнуть виховати на основі культурної спадщини повноцінну естетично багату і морально чисту  творчу  особистість, всесторонньо розвивати  вихованців засобами образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, формувати  високі естетичні смаки. Всього цього можна досягти на заняттях образотворчого мистецтва, графіки, кераміки, скульптури, креативного дизайну, фітодизайну. Усі педагоги відділу – люди з великим стажем роботи, педагогічним досвідом, смаком, а головне – щиро закохані в мистецтво, свою любов і вміння багато років поспіль передають молоді. Студія образотворчого мистецтва, яка нині носить звання  „Зразковий художній колектив” – є однією із найстарших та провідних підрозділів „ПАДІЮНу”. Заснована вона 1946 року, а її ініціатор – Заслужений вчитель України З.С.Баконій, котрий визначив життєвий шлях багатьох закарпатських художників, залучивши їх до світу образотворчого мистецтва. На базі студії відкрито дитячу картинну галерею, в якій зібрані кращі роботи студійців, починаючи з 40-их рр. ХХ ст.. Талановиті вихованці є  багаторазовими переможцями обласних та Всеукраїнських конкурсів: „Мій мальовничий край”, „Я хочу жити в якісному світі”, „Знай і люби свій край”. Традиційними стали започатковані педагогами відділу нові форми роботи: персональні та тематичні виставки вихованців, виставки „Педагог та вихованець”, організація та проведення виїзних пленерів на природу.

joomlamodniyportal.ru

Любов до мистецтва, стилю, моди,  танцю, театру поєднує юнацькі творчі колективи у відділ художньо-творчої діяльності. Основне завдання відділу - це пошук талантів та їхній розвиток, виховання у дітей та молоді гуманістичних цінностей засобами різних жанрів мистецтва, розвиток їх  духовного світу, готовності до свідомого вибору професії.

Молодіжний центр моди „Твій стиль”

Молоді, креативні, амбітні та ті, які цікавляться модою й моделінгом, знайдуть тут заняття до душі. У центрі навчають мистецтву фотомоделі, макіяжу, зачіски, дефіле і надають практичні навички в моделюванні, конструюванні, техніці крою та шиття одягу.

У центрі діють гуртки :

„Моделювання та конструювання одягу”

„Крій та шиття”

„Дефіле”

„Виготовлення іграшок-сувенірів”

Свої вміння і таланти учасниці „Твого стилю” демонструють на показах, що  влаштовує „ПАДІЮН”. Центр допомагає у профорієнтації своїх вихованців, які виростають у професійних модельєрів та моделей. „Твій стиль” є засновником та організатором  регіонального фестивалю юних дизайнерів „Арт-революція”.

Центр театрального мистецтва: театр-студія„Синтез”,студія пантоміми „Енергія- мім”

Театр-студія „Синтез”

Заснований у 1997 році, „Синтез” — це форма організації театрального мистецтва, в якій поєднуються аматорські та професійні підходи. У студії навчають акторській майстерності, сценічній мові, сценічному рухові, основам режисури.  У репертуарі студії -  чимало вистав,  і в роботі над ними, згідно із завданням театру-студії, синтезується усе найкраще, що може дати дітям та юні театральне мистецтво: розвиток, духовне збагачення, спілкування та самореалізація.

Студія пантоміми „Енергія- мім”

Заняття з пантоміми навчають дітей по-справжньому мислити, бачити, чути, любити; розвивають уяву, що дає могутній імпульс для творчої фантазії, уявляючи навколишні  світи; вміння  радіти життю в різних його проявах та обставинах, при цьому обов’язково відчувати себе гідною часткою  всього прекрасного на цій планеті. Творчі завдання  студії „Енергія мім” дбають про оптимістичний настрій артиста-гуртківця, про його моральні засади.

Народний художній колектив студія сучасного танцю „Бліц”

„Бліц” - це активна творча лабораторія, яка вдало працює у пошуку власної танцювальної мови, навчає вихованців найкращому, що є нині у сучасній хореографії та надає учасникам колективу можливості творчої самореалізації у напрямах та стилях:  джаз, джаз-модерн, афро-джаз, контемпорарі, бродвейський джаз, хіп-хоп (LA style, creep walk, crump, house, social dance, hip-hop heels, popping, locking).

„Бліц” сьогодні - яскравий колектив, який є постійним успішним учасником чемпіонатів України, Європи і світу з сучасного танцю, а також - різноманітних конкурсів і фестивалів

Педагоги відділу Художньо-творчої діяльності

joomlamodniyportal.ru

Відділ комплексного виховання

Відділ комплексного виховання „ПАДІЮНу” об’єднує гуртки спортивно-оздоровчого, дослідницько-експериментального та пізнавального спрямування, забезпечуючи комплексне формування гармонійно розвинутої молодої особистості. Заняття у  гуртках відділу допомогає дітям та учнівській молоді виховати у себе вольові якості, сформувати активну життєву позицію, вести здоровий спосіб життя, розвинути комунікаційні здібності, екологічну, художньо-естетичну культуру.

Юні гімнасти, відвідуючи секції спортивної та художньої гімнастики, досягають значних спортивних результатів, беруть участь у Міжнародних, Всеукраїнських та регіональних змаганнях і турнірах. Серед вихованок секції художньої гімнастики є володарі І спортивного розряду, 30 кандидатів у майстри спорту та 10 майстрів спорту. Не пасуть задніх і хлопці, вихованці гуртків зі спортивної гімнастики. Команда „ПАДІЮНу” зайняла ІІ місце на Міжнародному турнірі зі спортивної гімнастики в м. Кошіце, присвячений пам’яті Йожефа Пайора (Словаччина) у 2010 році.

Протягом року систематично проводяться заняття оздоровчого клубу „Здоров’я”, учасниками якого є діти, які з певних причин не мають змоги займатися у спортивних секціях, але прагнуть до загартування, витривалості, здорового способу життя.

На заняттях гуртків „Рукотворне мистецтво” та „Природа і фантазія”  діти мають можливість  розвинути свій художньо - естетичний смак, набути практичні навички роботи з різним природним матеріалом, спостерігати і вивчати природу.

Інтелектуальні можливості учнів помітно зростають від систематичного відвідування шахового гуртка. Серед досягнень юних шахістів перемоги на чемпіонатах Закарпатської області,  м. Ужгорода, а також І Словацької ліги у складі команди Славія (м.Кошіце).

Зміцнити знання з інформатики, розширити горизонти шкільної програми та задовольнити інтерес учнів до сучасної комп’ютерної техніки мають змогу вихованці гуртка „Комп’ютерний всесвіт”.