Відділ образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва

„Веселі кольори”

Керівник гуртка „Веселі кольори” – Дуленко Ярослав Михайлович. Вихованці гуртка „Веселі кольори” мають змогу доторкнутись до прекрасного шляхом свого творчого мислення. Гурток сприяє розвитку в дітей уяви як у реальному, так і в абстрактному планах, формує художньо-естетичне ставлення до дійсності, опанування навичок та вмінь з образотворчого мистецтва. На заняттях гуртківці отримують базові знання про закони образотворчого мистецтва: основи композиції, кольорознавство, засоби виразності, чинники що впливають на створення художнього образу. Навчання також сприяє розширенню художньо-естетичного досвіду, опануванню художніх умінь та навичок у практичній діяльності. Вихованці набувають досвіду створення художніх образів у процесі власної творчості, а також знайомляться з творами світової та української художньої культури. 

joomlamodniyportal.ru  

„Таємниці пензля”

Керівник гуртка „Таємниці пензля” – Стецюк Анастасія Павлівна. Заняття у гуртку „Таємниці пензля” спрямовані на виховання дбайливого та шанобливого ставлення до народних традицій, формування національної свідомості та естетичного смаку. У процесі творчої роботи вихованці гуртка набувають активності, самостійності та ініціативності, у них виховуються товариські відносини, почуття взаємодопомоги та взаємоповаги. Гуртківці отримують практичні та теоретичні знання з образотворчого мистецтва, вдосконалюють свої уміння та навички у живописі, графіці та декоративному мистецтві. Відвідують гурток діти віком від 5 до 18 років. Вони із задоволенням та цікавістю вивчають технічні прийоми рисунку та живопису. Виконання малюнків кольоровими олівцями – одне з найулюбленіших занять дітей, яке сприяє розвитку їхньої фантазії та творчої активності. Використання фарб має велике значення для розвитку у дітей відчуття кольору та форми, оскільки фарбами краще передавати кольорове розмаїття навколишнього світу. Гуртківці беруть активну участь у виставках, стають призерами міських, обласних та всеукраїнських конкурсів.

joomlamodniyportal.ru  

Сучасний декор

Керівник гуртка „Сучасний декор” – Шебестян Тетяна Михайлівна. Сучасні технології виготовлення нових матеріалів надають нам все більше можливостей зробити наше життя ще комфортнішим і красивішим. Декоративні прикраси допомагають зробити нашу оселю затишною та стильною. На заняттях гуртка „Сучасний декор” діти мають змогу познайомитись з новими, сучасними видами декоративних технік виконання та декорування різноманітних виробів, їх походженням та історією, можуть  реалізувати  свої творчі фантазії у виготовленні та декоруванні пласких та об’ємних виробів, використовуючи для цього різноманітні матеріали. Навчаючись у гуртку вихованці можуть виготовляти сувеніри та подарунки до свят власними руками. Програма пропонує вивчення нових та  відроджених старих  технік  декорування виробів (декупаж, кракелюр, шебі-шик, мозаїка, псевдовітраж та ін.) Це справжнє мистецтво перетворення звичайного на казкове, а старих забутих речей – на нові, стильні. Поряд із вивченням різних технік увага вихованців акцентується на кольоровій гамі та вмінні підбирати кольори. Подаються основи композиції для розвитку творчої уяви та образного мислення учнів.

joomlamodniyportal.ru  

Керівник гуртка „Гончарик” – Жолтані Христина Юріївна. Глина — природний матеріал з якого створюють усілякі ужиткові та декоративні вироби.  Вона легко набирає будь-якої форми. Її можна переминати, давити, рвати, м'яти, бити, сплющувати, тягнути, розкачувати, загладжувати, витискати. Виготовлення гончарних виробів передбачає пластичне формування гончарного матеріалу за допомогою гончарного круга і спіканням виробу. Мистецтво бачити світ — це і є мета та основний зміст роботи з дітьми. Програма спонукає дітей до активних спостережень, розвиває цікавість і любов до довкілля, захоплення ним. Діти знайомляться з творами гончарства, іншими предметами народних ремесел, творять своє мистецтво у яскравих фарбах та композиціях. Заняття у гуртку „Гончарик” не лише знайомить дітей із мистецтвом кераміки. Воно є екскурсом у етнографію, тим самим сприяючи вихованню у кожної дитини любові до минулого свого народу, рідного краю.

joomlamodniyportal.ru

Керівник гуртка „Креатив-студія” - Синичка Вікторія Вікентіївна. Креативність – творчий процес формування та втілення оригінальної ідеї, відхилення від традиційних схем мислення, швидке вирішення проблемних ситуацій. На заняттях гуртка „Креатив-студії” вихованці навчаються робити гарним середовище навколо себе та свій побут, вивчають цінність народних традицій у напрямку покращення нашого житлового середовища, використовуючи оберегові функції рослин, а також навчаються створювати цікаві дизайнерські речі для використання в оформлені сучасного дизайну інтер’єру. Естетичне задоволення від спілкування з природою, захоплення досконалою красою квітів стимулює творче натхнення та політ фантазії. Поєднання і застосування різних технік в художніх роботах, допомагають розвивати простір і уяву, розкривати художні та творчі здібності дитини. Використовуючи велику кількість різноманітних художніх матеріалів діти створюють маленькі шедеври висловлюючи думки і почуття  проявляючи свою фантазію та здібності. Експериментуючи з матеріалом, формою, кольором діти намагаються створювати щось зовсім нове, незвичайне та цікаве.

 

 

Програма навчання у „Креатив - студії” інтегрована, розрахована на учнів  середнього та старшого віку, з чим пов’язане поступове ускладнення тем. Складається з таких напрямків: 

 

- основи аранжування квітів; 

- сучасний дизайн інтер’єру з використанням природного матеріалу; 

- креативне вирішення дизайну сучасного інтер’єру. 

У програмі висвітлюються різноманітні теми, зокрема: 

- обереги; 

- оформлення свят; 

- колаж; 

- техніка декупаж, вітраж; 

 

- техніка квілінг та скрапбукінг, кардмейкінг.

joomlamodniyportal.ru

Керівник гуртка „Кераміка” – Орос Наталія Михайлівна. Заняття керамікою є доступною формою навчання ліпленню, розвитку об’ємно-просторового бачення. Створені дітьми об’ємні фігурки в ігровій формі набувають живих рис. В руках дитини вони „рухаються, розмовляють, сміються”. Навчальний процес гуртка „Кераміки” дозволяє налагодити особистісний контакт з кожним гуртківцем, розвинути уяву, виховувати інтерес та любов до мистецтва. Діти вивчають та користуються на практиці різними прийомами: скатування, розкачування, сплющення, прищеплювання, витягування, загладжування. Дитина обирає техніку виконання, яка згодом відповідає індивідуальним можливостям і потребам гуртківця. Сучасні керамічні вироби відбивають традиції минулого в оновлених формах, а саме у декоративному вирішенні предметів художньо-декоративного призначення. Результатом роботи з вихованцями є їхня участь у персональних виставках, колективних роботах та перемога у обласних та всеукраїнських конкурсах „Мій мальовничий край”, „Знай і люби свій край”, „Воскресни, писанко”.

joomlamodniyportal.ru

 

 

Живопис

Живопис

Керівник гуртка „Образотворче мистецтво” – Кузик Єлизавета Михайлівна. Образотворче мистецтво розвиває зорову пам'ять, спостережливість, просторову уяву, дрібну моторику пальців, окомір, вміння зосереджуватись, наполегливість у досягненні мети, почуття ритму і гармонії. На заняттях діти вивчають різні техніки виконання образотворчого мистецтва: графіка, живопис, трасквілл  (переведення кольорового образу на швидковисихаючу глину), мозаїку (накладання кольорових пластин на скло), крапкування,  солеграфія (на мокрий акварельний малюнок посипається сіль), гризайль (тональність одного кольору), техніка по мокрому, техніка «Тяп-тяляп», комбінована техніка, суха пастель, петриківський розпис, техніка ложкою, акватипія, монотипія; а також техніки декоративно-ужиткового мистецтва: пластикова біжутерія (ліпка ляльок, дизайн інтер’єрів), витинанка, сучасна техніка – квілінг (накручування і приклеювання різнокольорово-паперових стрічок), декупаж; писанкарство. У дітей розвивається естетичне сприйняття, вміння помічати красиве у навколишньому середовищі здатність сприймати мистецькі твори, виявляти емоційне ставлення до зображеного, а також розвивається здібність до образної діяльності (почуття кольору, форми, композиції). Результатом роботи з вихованцями є їхня участь та перемога у обласних та всеукраїнських конкурсах.

joomlamodniyportal.ru  

Графіка

Графіка