Комплексні програми

Флешмоб „Шануймо рідну мову”, проект „Схід і захід - разом‟

 

 

 

 - Українська мова-це стильно

 

Комплексна наскрізна історико-пошукова краєзнавча програма "Збережіть скарби рідного краю"

                                                                      Обґрунтування програми.
   Довгострокова комплексна програма історико–краєзнавчо-пошукового спрямування створена у зв'язку з необхідністю виховання молодого покоління у дусі патріотизму, повернення до витоків національної свідомості, історії та культури рідного краю.
                                                                      Місія програми
   Запропонована програма орієнтована на виконання соціального замовлення, що передбачає підвищення вимог до виховання, гуманізацію педагогіки. Вона сприяє здійсненню одного з найважливіших завдань освіти - введенню підростаючої людини у поле рідної культури, історичних цінностей, духовну атмосферу того місця, з якого починається його життя.
                                                                      Мета та завдання програми.
• Виховання у дітей і молоді гідного відношення до духовних і культурних цінностей, привернення їх уваги до краєзнавчо-дослідницької роботи, до повного сприйняття долі рідного краю, відчуття особистої відповідальності за збереження нетлінних скарбів рідного народу, виховання культуроохоронної свідомості.

Проект розвитку Зразкового етнографічного музею „Світлиця” „Минуле – руками майбутнього”

Тип: дослідницько – пошуковий, творчий
Тривалість: довгостроковий.
Мета:
 -зберегти  і посилити у вихованців  відчуття відчуття причетності  до родових, етнічно – національних основ,
-прищеплювати любов до культури та традицій рідного народу,
-розвивати творчі здібності вихованців, уяву, фантазію, конструкторські навики,
-орієнтувати на особистий і колективний успіх,
- допомогтися, щоб дана робота заклала в дитині  той духовний резерв, який знадобиться їй у дорослому житті.
Учасники: педагоги та вихованці клубів „Майстер - хобі” та „Світлиця”, гуртків „Кераміка”, „Скульптура”, „Комп’ютерний всесвіт”, методисти „ПАДІЮНу”
Види діяльності: дослідження промислів і ремесел єврокарпатського регіону. Конструювання історичних мініатюр  життя та побуту жителів єврокарпатського регіону.
Проміжні результати: Збір матеріалів про минуле,  звичаї і традиції, побут та матеріальну культуру краю. Розробка креслень та створення макетів житлових та культових споруд, історичних мініатюр  життя і побуту населення єврокарпатського регіону.
Кінцевий результат: Презентація проекту. Створення експозицій етнографічного музею „Світлиця” „Минуле – руками майбутнього”. Написання методичного посібника.

joomlamodniyportal.ru

Вітаемо переможців благодійного проекту "Зореграй - 2013"

alt 

Обдарованість - це дорогоцінна ниточка, яку потрібно зібрати в клубочок, щоб сплести з неї справжній талант. Яскраві дитячі таланти, сплетені дбайливими педагогами ПАДІЮНу – це переможці благодійного проекту «Зореграй – 2013». Це імена обдарованих дітей, які в майбутньому ще прославлять наш рідний край.
Вони мають таланти. Блиск в очах і цілеспрямованість. Вони віддаються і творчості, і праці. Вони мріють про успіхи. Перший з них уже прийшов: вони стали переможцями проекту «Зореграй - 2013» Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» тих, хто досягнув успіхів у своєму захопленні та бачить нові перспективи.
«Зореграй - 2013» обіцяє: і подальші прагнення цих чудових дітей та підлітків здійсняться. Тож побажаємо нашим юним зірочкам доброї дороги до своєї мети! Адже так важливо, аби мрії здійснювалися…
 
Знайомтесь!
Вікторія Остапенко - вихованка гуртка «Крій та шиття»,17 років. Керівник – Дьолог О.В.
Вихованка гуртка «Крій та шиття» просто індивідуальна і особлива дівчина. Чарівна брюнетка заворожує не тільки собою, але й своїми роботами. Вперше юна дизайнерка презентувала свою колекцію на фестивалі дизайнерів Закарпаття «Арт-Революція» у 2012 році. Це були її перші кроки в ролі дизайнерки, та наша учасниця виступала і в якості моделі. Звичайно, що в ролі модельєра дівчина почуває себе зручніше. Займається в гуртку вже 2 роки та по мимо нього прекрасно володіє своїм тілом у студії сучасного танцю “Бліц”. Спочатку думала, що стане хореографом, та навчившись створювати речі, вона зрозуміла, що це її справжнє покликання, від якого вона ніколи не відмовиться. Каже, що найголовніше - це терпіння і бажання щось створити. Майстрування одягу забирає дуже багато часу, але почуття, які виникають після створеного наряду, передати неможливо. Юна дизайнерка цінує ексклюзив в людях, тому його і створює. Шиє речі не тільки на моделей, але й на близьких. Планує створити чоловічу колекцію і вразити нею всіх. Не боїться труднощів і з легкістю та наполегливістю долає їх. Її життєве кредо: “Помиляйся, тільки не зупиняйся”. У свої 17 Вікторія Остапенко впевнено крокує до своєї мети і досягає шалених висот у світі дизайнерів. Участь у “Зореграї” цьому яскраве підтвердження!
__________________________________________________
 
Келемець Олександра - вихованка НХК ансамблю танцю «Танцювальна корпорація друзів», 14 років .Керівник - Височан Н.Ю.
Як охарактеризувала педагог Олександри – Наталія Височан, дівчина є дуже працьовитою, цілеспрямованою та наполегливою. А ще вона надзвичайно відповідальна і серйозна дитина. З нею можна поспілкуватись на будь-які теми, вона вільно висловлює свої думки, в неї є цілі, до яких вона старанно прямує. Дівчина дуже щаслива, що танцює в такому чудовому колективі, в якому вона знайшла багато друзів, який став її другою родиною. В майбутньому Олександра мріє стати хореографом і усвідомлює, що для цього треба старанно і наполегливо працювати, але це для неї тільки в радість, адже дівчина живе танцями, віддається їм всією душею. Коли Олександра виходить на сцену – все крім танцю, перестає для неї існувати. А хвилювання їй допомагає переборювати рідна сцена та доброзичливий глядач.
Надзвичайно працелюбна, комунікабельна дівчина – незмінна учасниця всіх концертних виступів колективу і разом з ТКД неодноразово брала участь у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях.
А ще Олександра встигає гарно вчитися в школі. На відмінно проявляє свій танцювальний талант на всіх шкільних заходах. А головне правило в житті для Олександри – завжди, за будь-яких умов та обставин залишатись людиною.
___________________________________________________
 
Кошілка Аня – вихованка гуртка «Скульптура, 12 років.
Керівник - Малеш М.П.
Аня, не зважаючи на свій юний вік, дуже впевнена і виважена людина. В неї є чітка позиція стосовно всього, що стається в її цікавому і клопіткому житті. Абсолютно повністю сформована особистість. Дівчинка з чистими очима та дзвінким голосом.
Ось уже, як шість років вона займається «скульптурою», або як би сказав Альберт Камю «любов’ю до каменю», на яку її ще в першому класі привела мама. Вона впевнена, що дитину потрібно розвивати з усіх сторін. І це дало такі потрібні результати. Аня вже мала можливість ознайомити всіх бажаючих і небайдужих зі своїм мистецтвом. У виставковому залі «Падіюну» пройшла її перша виставка. Не за горами і наступна. Найулюбленіше для юного митця полягає в самому процесі ліплення, коли майбутній «шедевр» тільки перероджується з ідеї у «живий» витвір. Батьки всіляко підтримують свою доню. До прикладу, батько Ані, частенько робить замовлення наступної фігури, а потім хизується перед друзями неабиякими творіннями доньки. Стосовно ж своїх власних перспектив та цілей - Аня мріє стати дизайнером інтер’єру. А скульптура завжди стане в пригоді для талановитого «кріейтора».
____________________________________________________
 
ЛукачАндрея – вихованкака гуртка «Креатив-студія», 13 років. Керівник - Синичка В.В.
Коли дівчина вперше потрапила до гуртка фітодизайну- це була сором'язлива дитина, яка звикала до всього нового. Зараз Андрея Лукач - це один з фіналістів найдовгоочікуванішого конкурсу “Зореграй”. У свої 13-ть вона працює в різних техніках та стилях, використовує різні матеріали. До улюблених належать: квілінг, декупаж, оздоблення сухоцвітами.
Дівчина займається у гуртку “Креатив - студія” вже 5 років. Мала персональну виставку робіт і на ній зупинятись не збирається. Андрея обожнює створювати все різне і яскраве. До пасхальних свят вона майструє безліч писанкових композицій. Мріє працювати і з живими квітами. У майбутньому ніколи не покине улюблене заняття, адже для неї це поклик душі, душевний спокій. З радістю дарує свої роботи друзям. Вважає, що найкращий подарунок -зроблений своїми руками. Коли дізналась, що вона стала фіналісткою “Зореграю,” спочатку не повірила, а потім дуже зраділа! Розпізнала юний талант у дівчині її педагог - Синичка Вікторія Вікентіївна. Саме вона протягом всього часу залишається для дівчини творчою опорою. За словами Андреї : “ Коли щось в мене не виходить, я починаю нервувати. Вікторія Вікентіївна вміє підібрати такі слова, які не тільки заспокоять, але й подарують нові ідеї для нових робіт”. Також розвиватися талановитій дівчинці допомогла та дружня і надзвичайно творча атмосфера, яка вирує у гуртку “Креатив — студія”.
____________________________________________________

ЛукашукАнна -вихованкасекціїхудожньоїгімнастики,14 років. Керівники -АрсеноваГ.Г. БудьоМ.В.

Художньою гімнастикою Аня займається з 8-и років. Попри пізній старт у цьому спорті її досягнення не можуть не дивувати. Тендітна і водночас сильна духом і тілом спортсменка відвідала безліч змагань. Дівчинка віддається наповну тільки цьому захопленню і навчанню; навчається добре і має багато друзів. Її девізом по життю є: «Тренування і робота над собою – ось запорука успіху». Тренери Анни як один, говорять, що в дівчини багато можливостей і великий потенціал. На наступних змаганнях Анна хоче виконати розряд кандидата в майстри спорту, що ми їй і побажаємо, а для тренера – це буде вже ювілейний тридцятий кандидат в майстри спорту.

   Сама юна спортсменка далеко в майбутнє не заглядає, живе сьогоднішнім днем, кладе невеличкі цілі і досягає їх. Хай доля для Анни і її тренерів дарує безліч приємних вражень і перемог.
____________________________________________________

Нейгебавер Мартін – вихованець шахового гуртка, 13 років. Керівник -Найгебавер С.Е.

Шахи – гра, над якою не власний час. Маючи тисячолітню історію, вони ніколи не втрачали своєї актуальності і залишаються топовими й понині.

Один із найяскравіших представників Закарпатської області даного спортивного різновиду – Найгебавер Мартін.  Володіючи неабияким талантом та аналітичним складом розуму, він є основним конкурентом будь-якого шахового майстра, незалежно від вікової категорії. В активі Мартіна є три перемоги на все -державних змаганнях Словацької Республіки. А також участь на Європейському та Світовому турнірах.

Грає Мартін з шести років. Батько показав йому, як на дошці пересуваються фігурки. Стало цікаво, захопився. Головним суперником і конкурентом Мартіна у ті роки був його брат. Зараз юний самородок з легкістю переграє і тата, і брата.

Улюбленим гравцем молодого шахіста був і залишається Гаррі Каспаров.

_______________________________________________________________

Половко Юлія – вихованка гуртка клубу КВН, 15 років. Керівник - Денисенко С.С.

Перемога в благодійному проекті підтримки юних талантів «Зореграй» для цієї юної дівчинки стала дуже несподіваною та неочікуваною. Те, що вона ввійшла в десятку обраних юних обдарувань, стало показником результату її розвитку. Юля Половко – це дівчина, яка займається КВНом уже досить тривалий період – 5 років. За цей час вона уже отримала досвід будучи командним гравцем, а на даний момент є капітаном команди «Вхід у змінному взутті» ужгородської гімназії. За словами керівника школи КВН Сергія Денисенка, Юля є серйозною і відповідальною  у своїй справі. Вона завжди може знайти підхід до всіх учасників команди, чи то буде п’ятикласник чи восьмикласник; вміє мотивувати їх працювати, організувати на репетиції та згуртувати в єдина ціле. То ж, ця молода, талановита особа дійсно є цікавою та неординарною особистістю, яка справді заслуговує на почесний статус Зореграївця - 2013 року.

_______________________________________________________________

Попович Олександрт – вихованець Продюсерського центру, 12 років. Керівник - Єгорова О.Г.

Падіюн - це місце, де народжуються таланти. Не став винятком і 11-річний Олександр Попович, вокаліст Зразкового  художнього  колективу «Продюсерський центр» Падіюну. Займатися у Падіюні Сашко розпочав з 5-и років, відвідуючи школу «Радість» . Згодом займався в гуртках фітодизайну та кераміки. І його старання не пройшли непоміченими. У 2009 році він став переможцем Всеукраїнської виставки  Декоративного мистецтва «Знай і люби свій рідний край». На перший погляд він може здатися сором’язливим, але якщо ви хоч раз чули або бачили його на сцені, то, безперечно, можна відмітити його харизму, життєрадісність і безумовний талант.
 Настрій, з яким Олександр виконує свої сольні номери, передається глядачеві і захоплює у вир пісенного світу.

Сам Олександр розповідає, що вперше забажав стати артистом, переглядаючи концерт по телебаченню. Йому так само забажалося нести радість людям, а також щоб йому дарували квіти.
Не зважаючи на свій юний вік, він уже став переможцем багатьох Всеукраїнських ба навіть закордонних пісенних конкурсів.
Викладач та наставниця Олександра розповідає, що в нього є внутрішній стержень, характер, який допомагає йому втілювати в життя свої прагнення, творчу енергію, своє бачення світу , яке він передає - виконуючи свої пісні.
 Отож ось він який, фіналіст нашого Падіюнівського проекту «Зореграй» - Олександр Попович.

________________________________________________________________

 Самсонов Данііл - вихованець студії пантоміми «Енергія-мім», 15 років. Керівник – Шайбнер М.Д.

 Починаючи спілкуватись з Даніілом, просто неможливо не помітити його любов до театрального мистецтва, зокрема до студії пантоміми «Енергія-мім» Падіюну.  Він годинами може захопливо розповідати про життя в театрі.  Потрапити на «Зореграй»   Данііл мріяв з дитинства і наполегливо працював задля досягнення своєї цілі.

  З уст викладача Данііла стає зрозуміло, що він настільки захоплений театральними постановками та мімічним мистецтвом загалом, що можна тільки позаздрити. Займаючись в цій сфері всього 3 роки, він вже встиг завоювати довіру та пошану від своїх колег по грі та від керівника Марини Дмитрівни Шайбнер.

 «Данііл, молода людина з різноманітними інтересами, що активно вивчає навколишній світ, постійно перебуваючи у творчих пошуках себе, як індивідуальності. Така творча вдача допомагає йому створювати яскраві образи в пантомімах та драматичних виставах. Він захоплюється усіма процесами створення пантомім: від винайдення сценічного образу, створення костюмів до виготовлення реквізиту та декорацій.», -    ось, як чудово охарактеризувала нашого фіналіста його викладач.

________________________________________________________________

Туряниця Максим,– вихованець Народного художнього колективу «Студія сучасного танцю «Бліц» 9 років. Керівник – Данілович Д.О.

Туряниця  Максим – вихованець студії сучасного танцю Бліц». Хлопцю лише дев’ять років, а він вже півжиття займається танцями! Не кожен може похвалитися такими успіхами навіть у старшому віці. Максим також займається в секції водного поло, та й взагалі любить спорт: взимку стає на лижі, влітку випробовує дороги катанням на велосипеді та роликах. Якби зміг – то увесь світ би так об’їхав. І як не дивно, але у школі улюбленим предметом вважає не фізкультуру,а математику. Талановита людина – талановита у всьому – це про Максима. Хоча він хлопець скромний і трішки сором’язливий, але на сцені вражає всіх і танцем, і харизмою. Тож погодьтеся: Максима велика і цікава дорога життя, а «Зореграй» - хороший для цього старт.

______________________________________________________________

ПОЛОЖЕННЯ

 

Про  благодійний проект

 підтримки юних талантів ПАДІЮНУ

«ЗОРЕГРАЙ»

МЕТА

Упровадження ефективних методичних засобів і технологій пошуку, навчання, виховання і самовдосконалення обдарованих дітей, створення умов для гармонійного розвитку та самореалізації особистості.

ЗАВДАННЯ

 • Стимулювання розвитку творчих інтересів гуртківців;
 • Виявлення юних обдаровань, підтримка та розвиток їх творчості;
 • Конструювання ефективної мотиваційної сфери саморозвитку дитячої особистості;
 • Презентація юних талантів, надання стимулу для подальшого розвитку їх творчості;
 • Вселити у дитині віру у свої творчі сили і здібності, прагнення досягти високої мети.

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ

1.Щороку до 01.02. педагогічним і дитячим колективами творчих об’єднань ПАДІЮНу висуваються кандидатури обдарованих дітей, які досягли значних успіхів у творчій самореалізації, є переможцями  конкурсів, фестивалів, змагань обласного, Всеукраїнського, Міжнародного рівнів та беруть активну участь у житті палацу.

2.Методичною радою ПАДІЮНу  затверджуються кандидатури фіналістів «Зореграю».

3.Рекламне висвітлення дитячих особистостей у засобах масової інформації, з метою привернення уваги громадськості та підтримки талановитих дітей.

4.Проведення урочистого вшанування та нагородження переможців «Зореграю» на святковій концертній програмі у кінці навчального року.

 

НАГОРОДЖЕННЯ

Учасникам урочистого вшанування вручаються грамоти, відзнаки , цінні призи.

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

У проекті можуть брати участь громадські організації, приватні особи, підприємства у наданні спонсорської допомоги і вшануванні юнихталантів.

Пошуку, розвитку і підтримки обдарованих дітей «ОБДАРОВАНА ДИТИНА»

ОБГРУНТУВАННЯ ПРОГРАМИ
Підтримка та розвиток обдарованості є одним із пріоритетних напрямків сучасної освіти, оскільки поступ будь – якої країни , регіону, міста залежить  саме від здатності її громадян нестандартно, креативно мислити, впроваджувати перспективні інновації в різні сфери суспільного життя.
Талановиті діти – це той ресурс, з якого створюється інтелектуальна і творчаеліта. Еліту будь – якого народу становлять особистості творчі, яскраві, мислячі. Щоб це потенційне національне багатство зберегти й примножити, необхідно вміти відбирати таких дітей, допомагати їм знайти себе й правильно оцінити, підтримувати їхній розвиток. 
Обдаровані діти в будь-якому суспільстві мають розглядатися як національне надбання й розраховувати на особливі соціальні права. Такі діти повинні бути об'єктом спеціальних педагогічних і соціальних програм, оскільки найбільші сподівання на покращення умов життя й розквіту  нації пов'язані саме з обдарованою молоддю. Ось чому великого значення набуває науково-педагогічне розв’язання проблеми: пошук, виявлення і розвиток творчих здібностей та підтримка талановитих дітей. Тому доцільною і необхідною є створення даної довгострокової комплексної  програми.

 

МЕТА ПРОГРАМИ
Програму «Обдарована дитина» розроблено з метою піднесення особистості, спрямоване на розкриття природних здібностей, пошуку, підтримки і стимулювання інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді краю, розвитку їх творчого потенціалу та формування їх духовності та самореалізації.

 

ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ
 • відпрацювання, розробка, налагодження та впровадження ефективних методичних засобів і технологій пошуку, навчання, виховання та вдосконалення роботи з обдарованими дітьми і молоддю;

   

 • створення умов для гармонійного розвитку особистості;

   

 • розробка сучасних методів і форм організації навчального процесу з обдарованими дітьми та молоддю, створення системи роботи з цією категорією вихованців у позашкільному закладі на принципах особистісно-зорієнтованого підходу;

   

 • розширення сфери освітніх послуг навчання обдарованих дітей як безперервного процесу формування творчої особистості, розвитку культурного та інтелектуального потенціалу України;

   

 • об'єднання зусиль позашкільного закладу, сім'ї, наукових, культурних закладів і основ, громадських організацій міста у створенні оптимальних умов для творчої реалізації дітей та молоді.

   

Принципи
- доступність
- творчість
- активність
- ініціативність
- розвиток
- виховання
- науковість
УЧАСНИКИ ПРОГРАМИ

Програма розрахована обдарованих і талановитих дітей області. Участь у програмі може бути як індивідуальна, так і колективна.

 

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ПРОГРАМИ
 •  Залучення широкого загалу талановитих дітей та молоді

   

 • Увага громадськості до проблем обдарованих дітей

   

 • Задоволення індивідуальних запитів діте

   

 • Поглиблене оволодіння знаннями, уміннями і навиками

   

 • Участь талановитих вихованців у Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях, змаганнях,конкурсах.

   

 • Формування і розвиток соціально зрілої і творчої особистості.

   

 

Програма є довгострокова, наскрізна, комплексна, розрахована на багаторічну роботу в цьому напрямку співробітників Закарпатського обласного палацу дитячої і юнацької творчості «ПАДІЮН», інших громадських і державних установ.

 

 

ОСНОВНІ ЗАХОДИ З РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

„Обдарована дитина”

на 2018-2019н.р.

Науково-методичне забезпечення роботи з обдарованими дітьми

/методкабінет протягом року/

 

1.         Створення інформаційного банку даних обдарованих дітей із різних напрямів  діяльності.                      

2.         Систематизація матеріалів періодичних видань із проблеми дитячої обдарованості.

3.         Проведення проблемно-тематичних семінарів із метою систематичного підвищення майстерності педагогів, які працюють з обдарованими дітьми.

4.         Створення авторських програм та методичних розробок, спрямованих на виявлення та розвиток обдарованих дітей молодшого шкільного віку.

5.         Визначати і вивчати кращий педагогічний досвід роботи з обдарованими дітьми з подальшим впровадженням його в систему роботи палацу.

6.         Створення банку педагогічного досвіду щодо роботи з обдарованими дітьми.

7.         Організація і проведення різноманітних конкурсів, фестивалів, змагань.

8.         Підготовка до друку матеріалів із досвіду роботи, рекомендацій педагогів, які працюють з обдарованими дітьми.

9.         Забезпечення до участі обдарованих дітей у міських, районних, обласних творчих конкурсах.

10.       Розгляд питань організації роботи з обдарованими дітьми та визначення подальших напрямів роботи на засіданнях методичних об'єднань, педагогічних радах, нарадах при директору.

11.        Розробка системи матеріального та морального заохочення обдарованих дітей та педагогів, які працюють з ними.

Система пошуку та виявлення обдарованих дітей їх навчання, виховання та розвиток

1. Проводити роботу з виявлення рівня загальних здібностей та креативності у дітей дошкільного віку.

                                   Відділ раннього дошкільного розвитку. Протягом року

 

 2. Створити умови для раннього естетичного розвитку дошкільнят у студії „Райдуга”.

                               Відділ раннього дошкільного розвитку.        Протягом року.

 

 

3.    Формування груп для індивідуального сумісного навчання обдарованих дітей з урахуванням рівня здібностей та сфери обдарованості, запитів кожної дитини.

                                                                            Зав.відділами. Протягом року.

4.    Організація та проведення творчих звітів педагогів за результатами роботи з обдарованими дітьми на індивідуальних заняттях, гуртках, студіях.

Керівники гуртків.

5.    Створення сприятливих умов для інтелектуального, духовного, морального, естетичного, фізичного розвитку вихованців та надання їм можливості для самореалізації.

                                                                        Зав.відділами. Протягом року.

6.    Оновлення змісту, форм і методів роботи з обдарованими дітьми.

 Зав. відділами, методкабінет.

7.    Підвищення рівня нуково-методичного та інформаційного забезпечення педагогів, які працюють з обдарованими дітьми.

Дирекція, методкабінет

 

 

 

Спрямування роботи на виявлення і самореалізацію обдарованих дітей та молоді при організації та  проведенні

 

з/п

Зміст роботи

Термін виконання

відповідальний

1.   1.

Колективних та персональних виставок гуртківців, конкурсу-виставки „Мій мальовничий край”, фотоконкурсу „Фотомагія”

Мистецького заходу Осінній вернісаж

Виставка-ярмарок Рукотворне мистецтво Закарпаття

 

Протягом року

січень

 

 

листопад

грудень

Відділ духовного і творчого розвитку „Джерела”;    

образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.

Відділ художньо-творчої діяльності

2.

Святкових і концертних програм, театральних вистав, шоу-програм.

Хореографічної вистави „Ніч у музеї танцю”

грудень

Організаційно-масовий відділ; 

Відділ художньо-творчої діяльності           

3.

Літературно-мистецьких вечорів,обрядових театралізованих дійств,концертів  фольклорного ансамблю  „Джерела”; концертів „Дитячої філармонії”,

Протягом року

Відділ духовного і творчого розвитку „Джерела”;

 відділ художньо-творчої діяльності

 

 

 

з/п

Зміст роботи

Термін виконання

відповідальний

4.

Обласних  конкурсів, фестивалів, змагань, концертів:

- відкритої першості з художньої гімнастики „Весняна рапсодія”;

-  шахового турніру;

- фестивалю родинної творчості „Родинний дивосвіт”

- обласного етапу Всеукраїнського конкурсу есе;

- обласного фестивалю молодих дизайнерів одягу „Арт-революція”

- конкурсу міні-міс „Чарівна перлинка”

  - ромського ансамблю «Лаутарі».

  -відкритої першості КВН;

 

Фестиваль-конкурс Воскресни, писанко!

 

 

 

квітень

 

 

травень

 

 

 

жовтень

 

березень

 

листопад

 

 

квітень

Відділ комплексного виховання;

 

 

 

Відділ духовного і творчого розвитку „Джерела”;    

 

Відділ комунікацій та зв’язків з громадськ.

Відділ художньо-творчої діяльності; Організаційно-масовий відділ;

 

Відділ комунікацій та зв’язків з ромадськістю.

 

     5.

Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів та конкурсів:      

 - Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької хореографії    „Падіюн Євро-данс”

- конкурсу „Ви перемогли – ми пам’ятаємо”

Обласний конкурс „ Малюнок, вірш, лист до мами”

 

 

 

жовтень

 

 

травень

 

 

квітень

Відділ художньо-творчої діяльності.

 

 

 

Відділ образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва

 

           

 

Забезпечення роботи з поглибленого оволодіння обдарованими дітьми знаннями ,     уміннями і навичками та підготовка  талановитих вихованців до участі у Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях, конкурсах, змаганнях

 

з/п

Зміст роботи

Термін виконання

відповідальний

1.

Всеукраїнському юнацькому фестивалі „В об’єктиві натураліста”

травень.

Відділ художньо-творчої діяльності.

 

2.

Всеукраїнському відкритому дитячо-юнацькому фестивалі естрадної пісні „Різдвяна

Зіронька”

 

січень

Організаційно-масовий відділ

 

3.

Всеукраїнському відкритому конкурсі дитячої творчості „Знай і люби свій край”

лютий, вересень

Відділ декоративно- вжиткового мистецтва

 

4.

Всеукраїнській школі управлінської майстерності для лідерів учнівського врядування України

березень

Відділ комунікацій та зв’язків з громадськістю

5.

Всеукраїнському відкритому дитячо-юнацькому фестивалі народного мистецтва „Смарагдові витоки”

травень

Відділ духовного і творчого розвитку „Джерела”    

 

6.

Всеукраїнському відкритому фестивалі дитячої художньої творчості „Єдина родина”, переможців обласних конкурсів з хореографічного, вокального та фотомистецтва.

червень

Відділ художньо-творчої діяльності

 

7.

Всеукраїнському відкритому фестивалі дитячих театральних колективів „Світ надії дивосвіт”

червень-липень

Відділ художньо-творчої діяльності.

 

8.

Всеукраїнському відкритому фестивалі-конкурсі „Молодь обирає здоров’я”

вересень

Відділ комунікацій та зв’язків з громадськістю.

9.

Всеукраїнському фестивалі-конкурсі ігрових програм „Адреса дитинства-гра

 

жовтень

Відділ духовного і творчого розвитку „Джерела
    

 

10.

Міжнародному фестивалі-конкурсі естрадного танцю „Різдвяні канікули

січень

Відділ художньо-творчої діяльності.

 

11.

Міжнародному фестивалі дитячої творчості „Золота рибка”

червень-липень

Відділ художньо-творчої діяльності.

Організаційно-масовий відділ

 

12

Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої журналістики „Прес-весна на дніпрових схилах

березень

Відділ комунікацій та зв’язків з громадськістю

13.

Всеукраїнському конкурсі „Воскресни, писанко”

квітень

Відділ духовного і творчого розвитку „Джерела”    

 

14.

Всеукраїнській виставці-конкурсі „Українська народна іграшка”

лютий-березень

Відділ образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва

 

 

Соціальна підтримка та популяризація творчості

обдарованих дітей

1.    Створити дітям оптимальні умови у всіх сферах діяльності, що стосуються розвитку їх природних здібностей.

                                                                                  Дирекція палацу, педагоги

2.    Сприяти забезпеченню підтримки творчо обдарованих дітей та молоді, посиленню громадської уваги до їх діяльності.

                                           Дирекція палацу, відділ комунікацій та зв’язків з                          громадськістю, організаційно-масовий відділ

3.    Продовжувати традицію благодійного проекту підтримки юних талантів ПАДІЮНУ „Зореграй” /протягом року/

                                                     Дирекція палацу, методкабінет, відділ    комунікацій та зв’язків з громадськістю

4.    Сприяти наданню соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, в яких виховуються обдаровані діти.

Дирекція палацу

5.    Висвітлювати в засобах масової інформації здобутки та досягнення творчих об’єднань, колективів та окремих обдарованих дітей.

6.    Видавати  афіші, буклети, газети, присвячені роботі з обдарованими дітьми.

7.    Готувати відеофільми про творчість, досягнення, дебюти, виставки, концерти юних обдаровань.

                                                    Відділ комунікацій  та зв’язків з громадськістю

8.    Сприяти участі талановитих обдаровань у Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях, конкурсах, змаганнях тощо.

                                                                                                Дирекція   палацу

9.    Знаходити можливість оздоровлення та літнього відпочинку творчих колективів та обдарованих дітей.                                        Дирекція палацу

                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Етнографічний музей „Світлиця”

Просвітлюється тут душа
І оживає казка...

image020

Етнографічний музей „Світлиця” почав своє існування як етнографічний куточок фольклорно – етнографічного клубу „Світлиця” в 1991 році. Створення підрозділу є творчим проектом ПАДІЮНу. Організаторами перших його експозицій стали тодішній керівник фольклорно – етнографічного клубу „Світлиця” Різак Т.М., а також педагоги Різак М.І., Ганько Н.В., Рябець Л. разом з своїми гуртківцями. З часом, завдяки наполегливій пошуковій роботі Черленяк М.А., Вагери Л. М., Малеш М.П., Тівадар О.О., Вішколца К.К. і їх вихованців збільшилася кількість експонатів, з’явилися нові доробки, нові ідеї, що дало поштовх до офіційної реєстрації музею. 15 листопада 2007 року стало офіційною датою народження етнографічного музею „Світлиця”. Музей є структурним підрозділом та власністю «ПАДІЮНу» (директор Ганущина С.І.). 08.04.2011 наказом МОНМС України було присвоєно звання „Зразковий музей”

Мета етнографічного музею „Світлиця”: – пробудження пізнавального інтересу до історії рідного краю, народу, побуту, звичаїв і традицій, – формування національної самосвідомості, – виховання етнічної самобутності, поваги до матеріальних та духовних цінностей рідного краю, примноження їх, – ведення пошуково- дослідницької роботи, – сприяння індивідуальній творчості.

 

 

Минуле – руками майбутнього. Проект розвитку етнографічного музею „Світлиця”

Весняні ігри

Різдвяно - новорічні свята Семінари

майстер -класи

 

 

Архітектурні пам’ятки минулого

Розділи музею

Закарпатська хата

 

З бабусиної скрині

Промисли і ремесла краю

 

Народні костюми Закарпаття

Посуд: минуле і сучасність

Просвітницька робота музею: Проводяться заняття гуртків та екскурсії, масові заходи палацу (обрядові театралізовані дійства, концерти, вистави, виставки, конкурси і конкурсно-краєзнавчі ігри), семінари, майстер-класи та регіональні масові заходи.

Адже основна ціль етнографічних музеїв не консервувати культурну спадщину, а наблизити її до людей.

joomlamodniyportal.ru

Адреса музею:

Закарпатський обласний палац
дитячої та юнацької творчості
„ПАДІЮН”

Тел./факс (0312) 64 31 00
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Тел.кер.музею 0501587654