Закарпатські старшокласники взяли участь у Всеукраїнському зборі лідерів учнівського самоврядування

vzlus28-30 жовтня у м. Києві пройшов Всеукраїнський збір лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів України, в якому взяли участь 23 делегації – понад сотня школярів та близько трьох десятків координаторів з усієї України. Серед юних лідерів також були присутні представники областей, на території яких відбуваються бойові дії. Так, у складі делегації від Закарпаття на збір приїхав донеччанин, який зараз проживає та вчиться у Виноградові, а разом з київськими лідерами пліч-о-пліч навчаються та діляться досвідом луганські школярі.

Юних лідерів привітала Світлана Бут, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти,  виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України, яка наголосила на надзвичайній актуальності національно-патріотичного виховання молоді, важливості долучення органів учнівського самоврядування до підтримки воїнів АТО.
 Згідно програми, в день відкриття діти презентували проекти та заходи, спрямовані на підтримку українських військових в зоні АТО, поранених в госпіталях. Старшокласники Сумщини роздали присутнім білих паперових голубів, на яких попросили написати побажання нашим воякам. Ці пташки миру будуть передані в зону бойових дій і служитимуть оберегами для наших захисників. Загалом на зібранні панувала дуже зворушлива атмосфера, адже тема війни і миру нікого не залишає байдужим.
Другий день роботи збору лідерів учнівського самоврядування розпочався знайомством із роботою Українського державного центру позашкільної освіти, де учасників заходу гостинно привітали піснями і танцями та провели квест «Ми єдині», який продемонстрував усім присутнім вміння юних лідерів злагоджено і дружно працювати в командах та знання географії України. Звання переможців та Кубок квесту вибороли старшокласники збірної команди Закарпатської, Житомирської, Кіровоградської, Волинської, Запорізької та Дніпропетровської областей.
Під час круглого столу з питань національно-патріотичного виховання «Вільний мікрофон», що відбувався цього ж дня в Київському міському палаці дітей та юнацтва, перед юними лідерами виступали та ділилися досвідом представники ГО «Пласт», громадської платформи «Моколад», Асоціації гайдів України. Зі своїми доробками присутніх ознайомили представники делегацій Кіровоградської, Херсонської, Полтавської, Запорізької областей та м. Київ. Юні лідери Закарпаття розповіли про співпрацю з ГО «Рух підтримки закарпатських військових» та презентували соціальний відеоролик «Україна одна-єдина».
Окрім плідної роботи, учасники зібрання активно і цікаво відпочивали. Діти разом із керівниками делегацій ознайомилися з історично-культурною спадщиною столиці під час пішохідної екскурсії, відвідали музей хліба, дендропарк, живий куточок  Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, а також взяли участь у майстер-класах з декоративно-ужиткового мистецтва. Відбулися творча зустріч «У колі друзів разом» та мистецький флеш-моб «Почни із себе». Вишиванки, віночки, українські пісні та символіка всіх областей України задали настрою вечіркам та подарували як дітям, так і дорослим незабутні враження.
В рамках збору пройшло навчання в «Школі управлінської майстерності», де проводились цікаві майстер-класи та тренінги з фандрайзінгу, тайм-менеджменту, мотивації та залученні фінансів, обговорення роботи в інтерактивних локаціях з питань реалізації соціальних та благодійних проектів, акцій. По закінченню роботи «Школи управлінської майстерності»  старшокласникам було вручено сертифікати її учасників. Набуті навички та знання юні активісти зможуть у подальшому використовувати у своїй роботі.

joomlamodniyportal.ru