Учнівське самоврядування та волонтерська діяльність на всеукраїнському рівні

volonterstvoЗ 23 по 25 березня 2015 року в Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбувся Всеукраїнський збір лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів за темою «Учнівське самоврядування та волонтерська діяльність». На збір приїхали близько сотні учасників із 20 регіонів України.

Нашу область гідно представляли шість найактивніших членів Закарпатського обласного учнівського парламенту «Нове покоління» та координатор, завідувач відділу комунікацій та зв’язків із громадськістю Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» Світлана Лукач.
Вітальним словом збір відкрила Світлана Володимирівна Бут, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України, яка оголосила тему заходу, анонсувала Всеукраїнський конкурс відео проектів, ініційований Міністерством освіти та Радою Європи, побажала учасникам збору плідної співпраці та цікавих вражень.
Протягом трьох днів юні лідери спілкувалися, ділитися досвідом своєї діяльності, презентували найцікавіші проекти та здобутки, планували подальшу стратегію розвитку та діяльності Учнівської Ліги України. Кожна обласна делегація під час збору мала можливість розповісти про реалізацію волонтерських і благодійних акцій. Закарпатські лідери Андріана Галай (м. Хуст), Михайло Банга (Берегівський район) та Аріна Пацкан (Іршавський район) підготували інформацію про волонтерські акції , що проходили на території області за участю учнівського самоврядування, цікаво і змістовно розповіли про оздоровчий збір представників учнівського самоврядування Луганської та Закарпатської областей, що відбувся під час різдвяних свят у Воловецькому районі.
 У квесті «Волонтерство в дії» команди-учасниці мали змогу продемонструвати свої знання про види та напрями волонтерської діяльності, проявити кмітливість та згуртованість у виконанні практичних завдань. Крім того, під час гри делегації знайомились між собою, разом знаходили вірні та оригінальні рішення. Наша делегація зайняла у цьому змаганні почесне друге місце, поступившись кількома балами Черкаським старшокласникам.
Того ж дня ввечері лідери стали учасниками творчої зустрічі «І знову разом», де демонстрували свої таланти, разом співали, танцювали та веселились. Згідно програми, другий день збору розпочався груповою роботою над проектами символіки Учнівської Ліги України. Напрацювання було презентовано під час лідерської вечірки. Слід зазначити , що символіка, розроблена та запропонована нашими лідерами Олександром Фіщуком та Євгеном Шалеником (м. Мукачево) була визнана однією з найкращих.
Вдень київська делегація провела для всіх учасників збору пішохідну екскурсію центром міста, присвячену історії Києва та подіям Революції Гідності. По закінченню екскурсії гості відвідали експозицію Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» та інтерактивної виставки «На вершині свободи духу», організованої Конгресом українських націоналістів. По обіді учасників збору гостинно приймав Київський Палац дітей та юнацтва. Під час зустрічі у форматі «Вільний мікрофон» свою волонтерську діяльність презентували представники громадських організацій та рухів: «Врятуй Жовтень!», «Щаслива лапа», «VolElit». Лідери та громадські активісти обмінювалися досвідом, обговорювали можливості та особливості реалізації соціальних проектів.
Вранці 25 березня для учасників збору було проведено п’ять тематичних тренінгів, спрямованих на розвиток всебічно розвиненої особистості, подолання складних ситуацій, планування успішного майбутнього. Один з тренінгів – «Як планувати свої мрії» – провела для ровесників юний лідер із Закарпаття Даніелла Лукач (м. Ужгород).
Тож делегація нашої області в повній мірі проявила себе як дієва, згуртована, інтелектуальна лідерська команда. За активну участь у Всеукраїнському зборі лідерів учнівського самоврядування та ІІ місце у грі-квесті «Волонтерство в дії» представники учнівського самоврядування Закарпатської області нагороджені грамотою Міністерства освіти і науки України та Українського державного центру позашкільної освіти.

joomlamodniyportal.ru