Схід і захід - разом

shid-zahidЗ 3 по 9 січня у готельному комплексі села Гукливе Воловецького району пройшов зліт представників учнівського самоврядування Луганської та Закарпатської областей. В оздоровчо-освітній програмі, ініційованій очільниками Луганської та Закарпатської областей, взяли участь 36 школярів, з них 20 — з Луганська, 16 — з нашої області. Дітей супроводжували по два керівника з кожної області відповідно.

За загальний рівень зльоту та безпеку делегацій відповідала завідувач відділу комунікацій та зв'язків із громадськістю "ПАДІЮНу" Світлана Лукач.
На учасників заходу чекала цікава та надзвичайно насичена програма, що мала на меті ознайомлення з визначними пам'ятками, багатонаціональною культурою та природними багатствами нашого краю, змістовне дозвілля та приємне спілкування з ровесниками.
Зліт урочисто розпочав вітальними словами начальник управління освіти, молоді та спорту Воловецької РДА Леонід Шуста, а вихованці Воловецького центру позашкільної роботи підготували для гостей святковий концерт "Вас вітає Закарпаття" та майстер-класи з виготовлення сувенірів. Увечері діти мали змогу познайомитись ближче на "Вечорі дружби" та дискотеці. Наступного дня учні побували в м. Мукачеві, де у міській ратуші їх вітали директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Михайло Мотильчак, заступник міського голови Михайло Лабош та представники Мукачівської міської ради старшокласників.
5 січня після екскурсії по Ужгороду юні краяни та гості з Луганщини зустрілися з керівництвом краю – їх запросили до святкової ялинки в адмінбудівлю облдержадміністрації. Василь Губаль привітав  юнаків та дівчат на Закарпатті та висловив надію, що наш край залишить тільки позитивні враження. Голова обласної ради Володимир Чубірко наголосив: у світлі сьогоднішніх подій, зокрема,  пропаганди російських ЗМІ, найголовніше, щоб східні українці побачили на власні очі, як живуть на Закарпатті, де окрім українців, проживає ще багато національностей, які добре ладять між собою. В цей день учасників зльоту також приймав провідний позашкільний навчальний заклад області  Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості "ПАДІЮН", педагоги та вихованці якого підготували для гостей Різдвяне обрядове дійство у музеї "Світлиця" та святковий концерт кращих номерів у глядацькій залі палацу.
Наступного дня на школярів чекала екскурсія в Пилипець, на підйомнику вони піднялися на одну з найвищих гір Закарпаття. Вражені зимовими красотами Карпат, діти повернулися на базу, де провели заздалегідь підготовлений святковий захід "Під Святвечір". Юні закарпатці розповіли ровесникам із Луганщини про святкування Різдва Христового у сусідніх державах та в Україні, особливості різдвяних свят на Закарпатті. Також у програмі свята була невеличка вистава про народження Христа, яку спільно підготували учасники з обох областей. День завершився традиційною Святою вечерею з 12 страв, під час якої до готельного комплексу завітали поколядувати справжні бетлегеми. Колядували і луганські гості  нашим колядкам їх навчили закарпатські ровесники.
Міжгірщина вітала представників учнівського самоврядування 7 січня. Незважаючи на лютий мороз (-26) зустріч була дуже теплою і по-різдяному святковою. Діти навідалися в реабілітаційний центр для бурих ведмедів "Синевир", музеї села Колочава та побачили святкову програму "Як колядують на Міжгірщині". Увечері учасники зльоту продовжили підготовку до шоу-програми "Наші таланти" та написання статей для стінгазети, адже ще на початку заходу, як справжні лідери учнівського самоврядування, визначили для себе цілі і завдання на тиждень і розділилися на три групи: прес-центр відповідав за написання статей і виготовлення стінгазети, організаційно-масовий відділ  за підготовку програми "Під Святвечір", продюсерський центр за шоу-програму "Наші таланти".
У передостанній день діти побували на термальних басейнах Берегова, ознайомилися з історією, пам'ятками цього райцентру на насолодилися чудовою концертною програмою, яку для них підготували міський будинок дитячо-юнацької творчості та творчі колективи міста. Цього ж дня у готельному комплексі, де проживали учасники зльоту, відбулася шоу-програма "Наші таланти", під час якої діти , які вже встигли подружитися та добре пізнати один одного, мали змогу ще й відкрити для себе таланти ровесників. Виступити мав можливість кожен охочий, тож номери були цікавими і різноманітними: вокал, хореографія, декламування віршів, гра на гітарі та навіть на флейті.
9 січня відбувся квест "Я люблю Україну", під час якого три команди, до складу кожної з яких входили як луганські, так і закарпатські діти, змагалися на звання кращого знавця рідної країни, її мови, визначних особистостей та загалом на кмітливість та ерудицію. У підсумку почесні грамоти департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації повезли додому як закарпатські, так і луганські учасники. Грамоти також отримали всі юні таланти, які брали участь у шоу-програмі.
"Схід і захід - разом"  такий девіз написали юні лідери самоврядування на спільно виготовленій стінгазеті. Вони подружилися, порозумілися, і не побачили один в одному жодної причини для ворожнечі. Сльози прощання, обіцянки спілкування, сподівання на наступні зустрічі. І обов'язково побажання миру. Такий підсумок спільно проведеного тижня підлітками зі східного та західного регіону нашої країни.

joomlamodniyportal.ru