Мала Академія Наук

Святкування Міжнародного дня числа ПІ

14 березня святкуємо Міжнародний день числа ПІ та Міжнародний день математики. Це подвійне свято для всіх поціновувачів математичних наук. На ці свята у різних країнах світу проводять математичні вікторини, майстер-класи, та змагання на знання цифр у числі ПІ.  В цей день методисти Закарпатського територіального відділення МАН  КЗПО «Закарпатського обласного центру дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» Закарпатської обласної ради; Оксана Лібак,  Наталія Попович, Олександр Туряниця провели майстер-клас з геометричного моделювання для старшокласників Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №6 ім. В. Гренджі-Донського.

Також користуючись святковою атмосферою вручили дипломи лауреатам за участь у обласному етапі Національного відбору GENIUS Olympiad Ukraine 2023 та подяки науковим керівникам.  Так як, Ужгородська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №6 ім. В. Гренджі-Донського має статус Локального центру GENIUS Olympiad та вже другий рік поспіль долучає своїх талановитих учнів до написання проєктів екологічного спрямування. А ще, ми мали можливість планувати цікаві проєкти на наступний рік.

joomlamodniyportal.ru

ОГОЛОШЕНО РЕЗУЛЬТАТИ НАЦІОНАЛЬНОГО ФІНАЛУ «GENIUS OLYMPIAD UKRAINE» 2023

Олімпіада геніїв  – це щорічний міжнародний конкурс шкільних проєктів  з екологічних питань. Організатор та координатор олімпіади НЦ „Мала академія наук України”. Учасники олімпіади подають  проекти з семи категорій  екологічного спрямування: наука, мистецтво, бізнес, креативне письмо, музика, короткий фільм, робототехніка.

Сезон Олімпіади 2023 тривав 6 місяців, учасники  докладали багато зусиль  попри складні умови сьогодення та крок за кроком проходили кожен із етапів конкурсу.

До Регіонального центру GENIUS Olympiad Ukraine при ЗОЦНТТУМ було подано 15 наукових і мистецьких екологічних проєктів. Чотири проєкти стали переможцями. Один проєкт отримав почесну відзнаку.

Дякуємо всім учасникам за те, що стали частиною Олімпіади та з радістю повідомляємо імена переможців.

У категорії Наука бронзову медаль виборов Крістіан Балаж, учень 10 класу Ужгородської загальноосвітня школа І–ІІІ ст. №15 Ужгородської міської ради Закарпатської області, науковий керівник – учитель біології та екології  Марія Балаж.

У категорії Мистецтво, срібних нагород удостоєні: Роман Готра, учень 9 класу Ужгородської загальноосвітньої школи I–III ст. №6 ім. В. С. Гренджі-Донського Ужгородської міської ради Закарпатської області, науковий керівник – учитель трудового навчання Наталія Тюх; 

Олександра Петрила-Бурчин, учениця 11 класу Тур’є-Реметівського закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ст. Тур’є-Реметівської сільської ради Ужгородського району, науковий керівник – учитель біології та екології Орися  Кречко.  

 У категорії Креативне письмо срібну медаль отримала Олеся Зимомря, учениця 11 класу Ужгородського наукового ліцею Закарпатської обласної ради, науковий керівник – учитель української мови та літератури Вікторія Шимон.

 Анастасія Майданська, учениця Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 7 Ужгородської міської ради Закарпатської області, науковий керівник – керівник гуртка ЗОЦНТТУМ  „Цифрова фотографія” Олена Лазаренко  отримала почесну відзнаку від організаторів.

Вітаємо наших Геніїв та дякуємо кожному учаснику та їх наставникам за час, зусилля та натхнення!

Покликання на онлайн-трансляцію оголошення результатів:

 https://youtu.be/l1isTQROK9E

joomlamodniyportal.ru

Всеукраїнська школа з мистецтвознавства Малої академії наук України.

До участі запрошуються здобувачі освіти 8-11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти.

Мета курсу: поглибити знання з мистецтвознавства та філософії, розвинути навички науково-критичного мислення.

Для участі в заході необхідно до 08 березня 2023 року заповнити онлайн-анкету учасника за покликанням  https://forms.gle/NyD6mw 1J W7NVK9At8

де здійснюватися на платформах «Zoom» і «Google Classroom». 

Дедлайн реєстрації: 8 березня

joomlamodniyportal.ru

 

 

 

 

24 лютого 2023 року роботою трьох наукових відділень історії, філософії та суспільствознавства, наук про Землю завершився ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Цього разу  на розгляд журі було представлено 78 науково-дослідницьких робіт у 16 наукових секціях.

Найбільше робіт традиційно у секціях історія України та історичне краєзнавство - це 9 робіт. У секції географія подано 8 робіт. У секціях соціологія , психологія представлено по 7 робіт. По 5 робіт в секціях філософія, релігієзнавство, всесвітня історія. По 4 роботи у секціях правознавство, етнологія, геологія, гідрогеологія та геофізика, метеорологія та кліматологія. Три дослідження у секції журналістика. Два дослідження у секції педагогіка. По одній роботі у секціях археологія та геоінформаційні системи та дистанційне зондування Землі.

Як завжди  багато  цікавих  та актуальних досліджень. Наприклад, Євген Туряниця досліджував суспільно-географічні проблеми формування та функціонування об’єднаних територіальних громад Закарпатської області .Віталій Дюрдь аналізував історію  пласту «За Карпатами» :генезис діяльності та сучасні паралелі локальної історії . Марк Верон досліджував Закарпаття в геополітиці та історіографії Російської імперії. Наталія Страшкулич написала  свій проєкт про  розвиток стаціонарної торгівлі у містах Закарпаття в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. Олександр Тимчик своє дослідження присвятив  кліматичним змінам та їх впливу на адаптивні процеси на прикладі моніторингу окремих регіонів. Руйнування зелених та паркових зон. Екоцид  Валентина Шемчук  досліджувала соціалізацію дітей внутрішньо переміщених осіб на території Закарпаття  в роботі  „Діти внутрішньо переміщених осіб : їх соціалізація та соціокультурні умови на Закарпатті”. Ніколь Пушкаш досліджувала  демократію як форму державного режиму. Боднар Василь  досліджував ленд-лі. історичну та сучасну перспективу.

Конкурс- захист – це  один з елементів популяризації наукової освіти, який формує навички  написання академічних текстів у науковому стилі, формує академічну культуру та розуміння того, що позитивні зрушення у суспільстві можливі лише на основі наукових відкриттів і вмінні розумно та відповідально ними розпоряджатися.

Переможці обласного етапу конкурсу-захисту стануть учасниками ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, де змагатимуться за перемогу з кращими юними дослідниками України

Тож нехай головним результатом конкурсу буде те, що кожен учасник стане мудрішим, впевненішим у своїх силах і підніметься у власному розвитку бодай на одну сходинку.

joomlamodniyportal.ru

Курс МАН „Хімія елементівˮ

Національним центром „Мала академія наук Україниˮ у період з 2 до 30 березня 2023 року буде проведено курс „Хімія елементівˮ у рамках Всеукраїнських профільних шкіл.

До участі запрошують здобувачі освіти 8–11 класів закладів загальної середньої освіти.

Для реєстрації необхідно до 1 березня 2023 року заповнити онлайн анкету за посиланням https://forms.gle/E3so6CzwBWMi1BGg8

Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн на платформах „Google Classroomˮ і „Zoomˮ (доступ до відповідних електронних ресурсів буде надісланий учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації в період з 28 лютого до 02 березня 2023 року). Лекції щочетверга о 17.30 та щонеділі о 16.00. Тривалість заняття 90 хв.

Програмою курсу передбачено лекційні заняття, онлайн-тести тощо.

 

Курс МАН „Місце злочину. Судово-медична експертиза ушкоджень та смерті від дії біологічних чинників різної природиˮ

Національним центром «Мала академія наук України» у період з 01 до 24 березня 2023 року буде проведено курс „Місце злочину. Судово-медична експертиза ушкоджень та смерті від дії біологічних чинників різної природиˮ у рамках Всеукраїнських профільних шкіл.

До участі запрошують здобувачі освіти 9–11 класів закладів загальної середньої освіти.

Для реєстрації необхідно до 28 лютого 2023 року заповнити онлайн анкету за посиланням https://forms.gle/Spi3SwSbYs4xmiRs9

Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн на платформах «Google Classroom» і «Zoom» (доступ до відповідних електронних ресурсів буде надісланий учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації в період з 27 лютого до 01 березня 2023 року). Лекції щопонеділка та щоп’ятниці о 17.00 (вступну лекцію буде проведено 01 березня). Тривалість заняття 90 хв.

Програмою курсу передбачено лекційні заняття, онлайн-тести тощо.

 

Міжнародна науково-практична онлайн конференція „Відновлювана енергетика та енергоефективність у XXI століттіˮ

Національним центром „Мала академія наук Україниˮ спільно з Інститутом

відновлюваної енергетики НАН України, Національним технічним

університетом України „Київським політехнічним інститутом імені Ігоря

Сікорськогоˮ 18-19 травня буде проведено молодіжну секцію для школярів

в рамках XXIV Міжнародної науково-практичної онлайн конференції

„Відновлювана енергетика та енергоефективність у XXI століттіˮ 

До участі у конференції запрошуються здобувачі освіти 9 - 11 класів

Для участі у конференції необхідно до 15 березня 2023 року заповнити

онлайн заявку розміщену за посиланням https://forms.gle/aQfd7UcPhqPvQ3gNA

Напрями конференції:

•енергоефективність;

•комплексні системи з ВДЕ;

•вітроенергетика;

•сонячна енергетика;

•енергія біомаси;

•гідроенергетика;

•геотермальна енергетика;

•освітня діяльність;

•воднева енергетика;

•енергетика довкілля (теплові насоси);

•розумні мережі.

Детальна інформація за посиланням:https://man.gov.ua/events/mizhnarodna-naukovo-praktichna-onlajn-konferenciya-vidnovlyuvana-energetika-ta-energoefektivnists-u-hhi-stolitti

International Brain Bee

Національний центр „Мала академія наук Україниˮ спільно з Українським товариством нейронаук та ГО „Ноосфераˮ з березня до червня 2023 року буде проводити Національний відбір до участі у Міжнародному конкурсі з нейронаук (International Brain Bee).

Переможець Національного відбору представлятиме Україну на Міжнародному конкурсі „International Brain Beeˮ.

До участі у Національному відборі запрошуються учні 8-11 класів закладів загальної середньої освіти. Всім хто прагне долучитися необхідно до 15 березня зареєструватися за посиланням http://bit.ly/ukrbrainbee та 19 березня пройти онлайн тест.

Детальна інформація, теми конкурсу та приклади завдань – на сайті http:http://brainbee.in.ua/, консультації за телефоном (або телеграм): (063) 85-938-07 Андрій ЧЕРНІНСЬКИЙ (координатор національного конкурсу), Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

 

 

Триває ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України

17 лютого ще один конкурсний день інтелектуалів - дослідників, слухачів філій територіального відділення Малої академії наук України.

 

Цього разу свої, проекти, експерименти та дослідження інтелектуали  представляють у відділеннях хімії та біології, екології та аграрних наук.

 

Конкурс-захист – подія року і проводиться з метою популяризації учнівської наукової творчості та забезпечує процес пошуку, здібних до наукової діяльності учнів які мріють реалізувати себе у царині науки та наукового дослідництва . 

 

Тож сьогодні на огляд членам журі - науково-педагогічним працівникам ДВНЗ „Ужгородський національний університет”, подано 56  учнівських досліджень. З них найбільше по (7 проєктів) у секціях  загальна біологія та медицина. По 6 проєктів у секціях охорона здоров’я і охорона довкілля та раціональне природокористування. По 5 проєктів представлено у секціях агрономія та хімія. По 4 проєкти у секціях: екологія, біологія людини, ботаніка. По три проєкти у секціях: зоологія, лісознавство. Один проєкт у секції селекція та генетика.У цьому році вперше працює секція технологія виробництва продукції тваринництва та ветеринарна медицина, на яку подано два учнівські проєкти.

 

Результат кожного учасника II етапу конкурсу-захисту визначається за трьома складовими: заочне оцінювання науково-дослідницької роботи, оцінювання запису  відео виступу на конференції, та постерний захист, що проходить  онлайн. 

 

Мала академії наук – це стартовий майданчик, який дає школярам перший досвід наукової діяльності, пошуку креативних рішень та презентації власних досягнень

 

Переможці ІІ етапу конкурсу готують свої проєкти, щоб представляти Закарпаття на фінальному етапі конкурсу.

joomlamodniyportal.ru