Музичний фольклор

Фольклор – одна з гілок національної культури, яка сприяє вихованню патріотичних почуттів у дітей на основі української народної пісні, їх духовному розвитку, пізнанню світу, формуванню світогляду.                               
Навчаючись у гуртку вихованці знайомляться з українською народною творчістю, різновидами пісенного фольклору, мають можливість розкривати пісенні шедеври українського народу. Важливою частиною занять є збереження пісенного фольклору: весільних, календарно-обрядових, історичних пісень, балад, пісень про родинне життя, коломийок тощо.

Завдяки  музичному  фольклору  діти отримують можливість задовольнити себе у спілкуванні, знайомитись із звичаями, поведінкою, працею дорослих — пізнавати життя, себе, оточуючий світ.

Через фольклор та фольклорні свята дитина може розвиватися, може проявляти свої вміння, фантазію, показувати себе. У народних святах прекрасний матеріал для розвитку естетичних почуттів учнів, для розширення їх кругозору та підвищення культурного рівня.

Основним завданням вивчення народних традицій через фольклорні свята є розкриття значення фольклору як засобу активізації творчого мислення. На його основі у школярів розвивається розуміння істинно прекрасного, з'являється потреба залучення до цінностей народної музики, до історії рідного краю, до традицій і звичаїв свого народу, до пісенного спадщини предків.

Народні традиції є прикладом гармонії життя з законами добра і краси. Протягом століть вони сприяли вихованню таких людських якостей, як толерантність, доброзичливість, повага до старших. Вони є тією доброю основою, на якій зростає національна свідомість, гідність і самоповага, а разом з тим і розуміння, толерантність та повага до інших народів.

 

View the embedded image gallery online at:
http://padiun.net/muzichnij-folklor#sigProGalleria39f6d4830e
joomlamodniyportal.ru