Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Відділ духовного і творчого розвитку «Джерела»

Все у світі починається з витоків. Навіть саме життя людське має свої джерела. А це – духовність народу, споконвічна мудрість, повага до минулого і віра у щасливе майбуття. З такими почуттями і плекаються юні таланти у відділі духовного і творчого розвитку „Джерела”.

 Казка, легенда… Вічно жива, вічно молода. Її можна почути, можна прочитати, а можна побачити… Побачити, не лише подорожуючи стежками нашого зачарованого краю, а відчути, торкнутися її глибин у приміщенні фольклорно-етнографічного клубу «Світлиця». Треба лише захотіти і зібрати ті духовні скарби, які, на щастя, зустрічаються довкола. Спробувати відтворити їх у виставах, казкових дійствах, донести до розуму і серця молодшого покоління нашої землі, її гостей. Бо щоб пізнати душу її, треба побачити не лише цю незрівнянну красу, а й долучитись до її культури, послухати казки і бувальщини, задушевні пісні і коломийки, відчути велич звичаїв і традицій її народу, побачити твори народних умільців і навчитися самим їх творити.

Одним словом, відділ духовного і творчого розвитку «Джерела»— це місце, де минуле зустрічається з майбутнім.         

Просвітлюється тут душа і оживає казка -
Така стара й водночас молода, багата на добро, любов і ласку.
У ній є все: і плюскіт рік і гір, що нам нашіптують легенди древні
І праця вмілих рук людських, що творять вироби предивні.

А навчитися цьому всьому допоможуть педагоги відділу на заняттях гуртків:
- „Природа і фантазія”
- Рукотворне мистецтво
- Художня вишивка
- Бісероплетіння
- Виготовлення сувенірів
- Клуб рукотворного мистецтва «Майстер-хобі»
- Музичний фольклор
- Фольклорний ансамбль «Джерела»
- Ансамбль народних інструментів
- Ансамбль класичної музики
- Вокальний ансамбль
- Скрипка
- Камерний хор
- Фортепіано
- Гітара

Музична студія «Гармонія», яка є складовою відділу духовного і творчого розвитку «Джерела» дозволяє поринути у чарівний світ класичної та старовинної музики, навчитися грати на музичних інструментах, прищепити любов до неї, виховати юних музикантів творчими особистостями, розвивати їх музичні і вокальні здібності. Гуртківці мають можливість ознайомитися із музичною культурою України та європейських країн. «Гармонія» надає початкову музичну освіту, навчає грі на фортепіано, клавесині, класичній гітарі, блок-флейті, сопілці, скрипці, цимбалах та інше. Педагогами студії створено музично – виховний просвітницький проект «Дитяча філармонія», в ході реалізації якого педагогами і студійцями (віком 7 – 21 років) готуються просвітницькі літературно - музичні програми для учнів шкіл міста: „У світі музичних інструментів”, „Запрошення до танцю (історія танцю і танцювальної музики )”, „Різдво по всьому світу”, „Життя прекрасне”, „Музика і танець”, „Музика справжніх друзів” та ін.

dzherelasheme

 

joomlamodniyportal.ru