Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Фольклорний дитячий ансамбль „Джерела”

Фольклорний дитячий ансамбль „Джерела” діє в відділі духовного і творчого розвитку Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”.
Витоками сьогоднішнього ансамблю можна вважати вокальний ансамбль „Віночок” та секцію обрядово-театралізованого дійства, які плідно діяли з 1993 року. Працюючи в одному напрямку – збереження та відродження кращих зразків народної творчості, доцільним стало об’єднання вокального ансамблю та секції обрядово-театралізованого дійства в один колектив.
На сьогоднішній день тут займаються близько 40 дітей, серед яких є дітки дошкільного віку, учні загальноосвітніх навчальних закладів міста та студентська молодь.
Колектив вивчає традиції, обряди, звичаї рідного краю та втілює їх у обрядових дійствах, з якими успішно виступає для широкого кола слухачів та цінителів народної художньої творчості.
До складу колективу входять діти віком від 5 до 21 років, які займаються відповідно у молодшій, середній та старшій групі ансамблю. Для обдарованих дітей є можливість займатися індивідуально солоспівом та співом в дуетах.
Репертуар фольклорного ансамблю „Джерела” складається з календарно-обрядових, родинно-побутових, ліричних, жартівливих народних пісень, а також дитячих пісень-забавлянок, колискових. Велика увага приділяється автентичному виконанню.
Фольклорний ансамбль займається активною концертно-масовою діяльністю. Це і виступи ансамблю на заходах „ПАДІЮНу”  та міста, і участь у різноманітних фестивалях, виступи перед батьками в „Світлиці”, яка є „рідною домівкою” ансамблю, бо саме тут проходять репетиції колективу, її будні та свята.
Не можна не відмітити участь колективу в благодійних акціях. Щороку фольклорний ансамбль дає благодійні різдв’яні концерти в Центрі для людей похилого віку та в дошкільних закладах міста Ужгорода, Великоберезнянській школі – інтернаті для дітей сиріт. Традиційними вже є обрядово – театралізовані дійства „Обжинки”, „На Андрія погадаю”, „Свято Миколая”, „Різдв’яний вертеп”, „Різв’яні барви мого краю”, „Вечорниці”, „Великдень”, „Весняні ігри”, а також концертні програми спільно з ансамблем народної музики та вихованцями музичної студії „Гармонія: „Різдв’яні зустрічі”, концерти до дня пам’яток культури. У співпраці з гуртками декоративно-ужиткового мистецтва колективом започатковано Фестиваль родинної творчості, приурочений Дню Матері та Сім’ї.
Вихованці ансамблю також мають змогу долучитися до планування роботи колективу, обираючи цікавий для себе фольклорний матеріал, наприклад, весільну звичаєвість. Тема настільки захопила усіх, що рішенням колективу стало відтворення фрагментів Закарпатського весільного обряду з автентичним співом, традиціями та звичаями.
Успішними та цікавими були виступи фольклорного ансамблю з обрядовими дійствами: „Кураговоплетіння”, „Закарпатське весілля”, „Сільська вулиця”, „Вечорниці на Масниці” та інші.
Діяльність фольклорного ансамблю „Джерела” активно висвітлюється на обласному телебаченні та на сторінках преси.
Фольклорний ансамбль „Джерела” є учасником багатьох конкурсів та фестивалів місцевого, обласного, регіонального та всеукраїнського рівнів.

- 2 місце у номінації "Краще обрядове дійство" в фестивалі "Закарпатські візерунки", Ужгород 1997 р.
- переможець у номінації "За використання народних мотивів" в I обласному                                                            
Фестивалі ігрових програм.Ужгород 2002 р.
- переможець у номінації "За краще музичне оформлення" в I обласному фестивалі ігрових програм. Ужгород 2002 р.
- учасник обласного колядницького свята "Вертеп 2003"(почесна грамота Управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації).
- учасник фіналу Всеукраїнського фестивалю екологічної творчості "Свіжий вітер"(почесна грамота Всеукраїнської екологічної ліги). Київ 2003 р.
- 2 місце у номінації "Фольклор та народна музика" (2 вікова категорія) в IV відкритому Регіональному дитячо - юнацькому фестивалі народного мистецтва "Смарагдові витоки", Мукачево 2008 р.
- 3 місце у номінації "Фольклор та народна музика" (середня вікова категорія) у Всеукраїнському фестивалі народного мистецтва "Смарагдові витоки". Диплом Міністерства освіти та науки України, Український державний центр позашкільної освіти, Мукачево 2010 р.
- учасники III фольклорного фестивалю «Folklorne slavnoste» м. Лєкаровце (Словаччина).


joomlamodniyportal.ru