Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Клуб рукотворного мистецтва „Майстер-хобі”

Керівник гуртка – Вішколц Калман Коломанович

На заняттях вихованці вивчають основи технічного моделювання, виготовляють моделі кораблів, військової техніки, створюють макети дерев’яних церков і замкової архітектури краю за авторською методикою та комплексною програмою „Збережіть скарби рідного краю”. Метою програми є виховання у дітей гідного відношення до духовних і культурних цінностей, привернення їх уваги до краєзнавчо-дослідницької роботи, до повного сприйняття долі рідного краю, відчуття особистої відповідальності за збереження нетлінних скарбів рідного народу, виховання культуро-охоронної свідомості.
Свої роботи гуртківці мають змогу представити на різноманітних виставках, конкурсах колективних і індивідуальних робіт - макети у різних масштабах історичних замків, споруд народного житла, сакрального дерев’яного зодчества, історико – етнографічне макетування народного побуту та виробництва у відповідності до архітектурних і художніх традицій рідного краю, а також об’ємні картини цих споруд.
Найуспішніші вихованці готують персональні виставки, а найкращі роботи беруть участь у Всеукраїнських виставках заходах: Всеукраїнській виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді „Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”, Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край”, Міжнародному фестивалі середньовічної культури «Срібний татош», а також беруть участь у численних експедиціях-походах історичними маршрутами рідного краю. Серед вихованців відділу є чимало дипломантів та лауреатів вищеназваних заходів. На Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” у обласному етапі 2013 року Шандор Федір одержав диплом I ступеня, а на Всеукраїнському етапі - диплом ІІІ ступеня. На Всеукраїнській виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді” „Наш пошук і творчість-тобі, Україно!” у обласному етапі Рішко Андрій та Коваленко Діана здобули дипломи ІІ ступеня. Успішною була й участь гуртківців у згаданих заходах у 2014 році: на Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” у обласному етапі Дякулич Владислав отримав диплом І ступеня, а Басюк Василь - диплом IІ ступеня. На Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” у Всеукраїнському етапі Басюк Василь отримав диплом ІІ ступеня, а Дякулич Владислав - диплом ІІІ ступеня. Коваленко Діана отримала диплом І ступеня на Всеукраїнській виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді ”Наш пошук і творчість-тобі, Україно!” у обласному етапі та диплом ІІ ступеня у Всеукраїнському етапі.
Працювати над своїми роботами вихованці продовжують і далі. От і сьогодні кожен з них створює макети, які сподіваємось теж стануть переможцями різноманітних конкурсів. Басюк Василь 14.01.2015 року завершив роботу над французьким фрегатом з декором XVII століття «La Renomme 1744», а зараз
працює над макетом сакральної дерев’яної споруди 1669 р. с. Новоселиця
(М 1:100). Дякулич Владислав виготовляє макет яхти XVII століття з декором, а Коваленко Діана - макет діорами „Лицар XXI століття Держави Україна переможе дракона зла».

joomlamodniyportal.ru

17-19 травня 2013 року у замку - фортеці « Сент-Міклош», що в Чинадієво Мукачівського району проходив міжнародний фестиваль середньовічної культури «Срібний татош». 18 травня у ньому взяли участь і гуртківці «Клубу рукотворного мистецтва «Майстер - хобі»

joomlamodniyportal.ru

Минуле – руками майбутнього. Проект розвитку етнографічного музею „Світлиця”

 

Визначні досягнення гуртківців 2016-2017 навчального року.

 Переможець обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» 2017 р.

-   Бушко Любомир    Дипломом І ступеня

і Дипломом ІІІ ступеня на Всеукраїнському єтапі за роботу «Рицар честі і слави»;

 Переможниці обласної виставки - конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість — тобі, Україно!» 2017 р.

-          Дякулич Владислав  Дипломом І ступеня і Дипломом ІІ ступеня на Всеукраїнському єтапі за роботу

за роботу «Джонка-XVIIст.» у розділі «Історичні моделі»;

-          Рішко Андрій  Дипломом ІІ ступеня

за роботу «Стародавній водяний млин  Закарпаття» у розділі «Архітектура і будівництво»

Визначні роботи гуртківців 2016-2017 навчального року.

joomlamodniyportal.ru

joomlamodniyportal.ru

joomlamodniyportal.ru