Минуле стукає в наші серця…

Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших  таких сторінок – Голодомор, який призвів до небачених безневинних  жертв.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років.

Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу собливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. 

У цьому  році в Україні відзначають День пам'яті жертв Голодомору 27 листопада. Готуючи з дітьми різноманітні заходи до цього скорботного дня, педагоги Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” ставлять перед собою мету - ознайомити вихованців з трагічним минулим нашого народу, виховувати здатність дитини на скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників, вчити дітей бережно ставитися до історії своєї країни. Вихованці Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості у різноманітний спосіб долучилися до відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору. Педагоги з вихованцями запалювали свічку пам’яті, разом переглядали відеоролики з сюжетом тих моторошних подій.

З метою поглиблення  знань в учнів про Голодомор як геноциду Українського народу, його причини, перебіг і наслідки  відбулися ряд тематичних заходів: години спілкування „Правда про ті роки ”, бесіди  - „Гірка сповідь пшеничного колоска”, „Україна пам’ятає, світ визнає”, інформаційні хвилинки. А також надано гуртківцям посилання, за якими вони зможуть переглянути документальні фільми „Великий голод”, „Живі”.

Щоб вшанувати загиблих від голодомору співвітчизників, керівники гуртків закликали вихованців 27 листопада о 16.00. долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання  та акції “Запали свічку”  і покласти запалені свічечки  на підвіконнях у своїх  домівках.

         Минуло 80 років, а спогади про жахливі події тих років і досі роз’ятрюють серця та душі українців. З часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, молодь знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилося.

joomlamodniyportal.ru