Пам’яті Героїв Крут

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. 

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року під Бахмачем на Чернігівщині, під час наступу на Київ військ більшовицької Росії.

Декілька сотень добровольців – студентів Українського народного університету, Київського Університету Святого Володимира (нині ім. Шевченка), загін Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького під командою сотника Гончаренка та гімназистів старших класів українських гімназій на чолі з сотником Омельченком на чотири дні зупинили чотиритисячне військо червоноармійців. Внаслідок запеклих боїв, за різними оцінками, від 70 до 100 молодих українських хлопців віддали свої життя за самостійність і свободу України.

Про ці героїчні та одночасно трагічні події згадували вихованці „ПАДІЮНу” під час інформаційних бесід, що проходили  у гуртках закладу з 26 по 31 січня 2021 року. 

Юні художники палацу оформили виставку робіт з образотворчого мистецтва до цієї пам’ятної дати.  Вихованці театральної студії „Синтез” підготували та виступили з літературно-музичною композицією „Уклін вам, воїни!”.  

На цих заходах педагоги доносили до своїх учнів, що подвиг героїв Крут став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність України, прикладом любові й поваги до своєї Батьківщини.

Щорічно вся Україна вшановує пам’ять Героїв покладанням квітів до  Меморіального комплексу „Пам’яті героїв Крут” на залізничній станції Крути та до Пам’ятного Хреста героям Крут на Аскольдовій могилі у Києві. 103 роки минуло з часу тих трагічних подій, а боротьба з Росією за нашу незалежність та територіальну цілісність триває. 

Вічна пам'ять Героям, які вище за власне життя поставили свободу, гідність та Незалежність своєї держави!

joomlamodniyportal.ru