Вихованці „ПАДІЮНуˮ – за збереження первоцвітів!

6 – 10 березня у КЗПО „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮНˮ Закарпатської обласної ради було проведено екологічний тиждень „Збережемо первоцвіти!ˮ в рамках Всеукраїнської акції „Первоцвітˮ. Його мета -  вивчення весняних ефемероїдів, інформування мешканців нашого краю про необхідність захисту ранньовесняних квітів від винищення.

У цей період було проведено низку занять на тему збереження первоцвітів, майстер-класи з виготовлення штучних квітів-первоцвітів, вітальних листівок, екскурсій в природу з метою ознайомлення з ранньоквітучими, виготовлення та поширення агітаційних листівок у місті, конкурс фоторобіт „Моя весняна квіткаˮ і малюнків „Подих весниˮ.

Учасники екозаходів вважали за необхідне привернути увагу однолітків та громадськості в цілому до проблеми охорони ранньоквітучих рослин, спрямувати зусилля на практичні дії щодо захисту первоцвітів. Адже більшість цих рослин, що занесені до Червоної книги України, зникають через винищення їх людиною. Найяскравіше ця тенденція простежується на прикладі таких первоцвітів, як підсніжник звичайний, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, які масово збираються головним чином для продажу. Збирання первоцвітів небезпечне тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини.

Як педагоги, так і їх вихованці переконані, що найкращим подарунком мамі, бабусі або сестричці на весняні свята стане виготовлена власноруч вітальна листівка або букетик квіточок з крепового паперу, в який кожен вкладе частинку свого сердечка, наповненого любов’ю до рідного краю!

Ми хочемо звернутися до наших містян з наступними словами: „Пам’ятаймо, що кожен, хто зриває або купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом. Бережімо природу навколо нас, бережімо первоцвіти!ˮ

joomlamodniyportal.ru