У гості до Кам’яницького лісництва

Людина – частина природи. Її існування можливе за умови гармонійних відносин з навколишнім середовищем. Про любов до природи та значення лісу у житті людини можна говорити багато. Ранньою весною добре прогулятися по лісу, що прокидається від сну. У чистому повітрі відчувається пробудження природи. Під час екскурсії  діти  спостерігають за змінами, які відбуваються з приходом весни в природі. Навчальна екскурсія до лісу дає вагоме розуміння цінності лісових ресурсів.

Саме з метою ознайомлення з роботою лісового господарства та значення лісу, чудового весняного дня, 18 березня 2023 року була проведена навчально-пізнавальна екскурсія педагогами  „Закарпатського обласного центру дитячої та юнацької творчості” „ПАДІЮН”  Закарпатської обласної ради до Кам’яницького лісництва ДП „Ужгородський лісгосп”. 

Під час екскурсії юні природолюби відвідали музей деревини та мали змогу потримати в руках вирізані брусочки найрідкісніших порід дерев нашого краю, які виготовлені як дидактичний матеріал.

На території Кам’яницького лісництва діти ознайомилися з навчально-пізнавальними стежками „Живі сторінки Червоної книги” та гірські породи та мінерали Карпат, зразки будиночка для кажанів, дуплянки для білок, підземний вулик для джмелів так званий “готель” для комах , годівниця для оленів та козуль. 

Не менш цікаво було пройтися стежкою лісівничих споруд. На стежці обладнана гуцульська колиба для стоянки лісівників, де вихованці ознайомилися з експонатами праці лісорубів. Та найбільше юннатам сподобався старий спуск деревини, яким колись наші предки спускали ліс з верхів’я у низину. Екскурсія розкрила для гуртківців чимало таємниць у лісівничій справі. Крім того, діти усвідомили, що кожне посаджене та дбайливо вирощене і збережене лісівниками дерево – це цінний внесок у збереження лісів Закарпаття, дарунок майбутнім поколінням. 

Для відпочинку педагоги-позашкільники,  залучаючи юннатів до лісівничої справи, підготували дидактичні ігри: „Склади правильно прислів’я”, ,,Прокоментуй своє фото”, „Добери листок та плід до дерева”. Діти творчо працювали, вели пошук, фантазували та заповнювали картку спостережень. Гуртківці були в захопленні від новинки, виготовленої лісівниками  у вигляді дерев - знаків Зодіаку під відкритим небом. Кожен шукав дерево під датою свого народження.

Весна – найчудовіша пора року. Втомлені, але щасливі, із сяючими від задоволення обличчями поверталися  юні природоохоронці додому.

joomlamodniyportal.ru