Гуртківці „ПАДІЮНуˮ відвідали унікальний дендропарк „Березинкаˮ, що біля Мукачева, побачили тюльпанове дерево, японську криптомерію та ще й завітали у Середнянський замок тамплієрів

А ви б хотіли посидіти під справжнім тюльпановим деревом, побачити перших провісників весни або сфотографуватися у японській криптомерії? Недалеко від міста Мукачево розташований унікальний дендропарк „Березинкаˮ. Саме в цьому природному оазисі сьогодні ростуть чудові рідкісні та екзотичні породи дерев з різних куточків нашої планети.

Дендрарій розділений на окремі сектори. В основному тут ростуть дерева з тих ареалів, які мають схожі на закарпатські кліматичні умови. 

Станом на сьогодні у дендропарку „поселилисяˮ понад 300 видів рослин, серед яких є як доволі знайомі: магнолія, кипарисовики, тюльпанове дерево, дуб, кедр тощо, так і екзотичні: секвоя, гімалайський, ліванський чи аласький кедр, криптомерія японська тощо. Можна знайти представників усіх континентів, хіба що окрім Антарктиди.

А навесні дендропарк „Березинкаˮ перетворюється на дивовижний квітучий сад, де можна помилуватися цвітінням рідкісних крокусів, так званих шафранів Гейфеля, занесених до Червоної книги України.

Ця місцина наповнює новими силами, надихає, оздоровлює. Враження гуртківців (керівники гуртків Ольга Дорчинець та Юліанна Малик) від такої екскурсії незабутні, адже природу вони люблять та бережуть.

Після прогулянки у дендропарк екскурсанти відвідали замок тамплієрів – Середнянський, точніше, його руїни, в селищі Середнє, яке знаходиться недалеко від Ужгорода.

Замок був побудований лицарями-тамплієрами і за своїм зовнішнім виглядом дуже нагадував давньоримські прикордонні сторожові вежі.

Могутність і багатство стародавнього чернечого ордену викликало захоплення навіть у європейських монархів. Скарбниця лицарів, що приміряли рясу, після першого хрестового походу невпинно зростала. Однак не золото, а інший скарб підгірних руд – сіль приносила тамплієрам повагу і неймовірний прибуток. Настільки дорогоцінний для середньовічної Європи товар мав потребу в охороні. Щедрий карпатський край постійно привертав завойовників, а його торговельні шляхи – злодіїв і бандитів.

 Навчально-пізнавальна екскурсія до дендропарку „Березинкаˮ та Середнянського замку сприяла приверненню уваги юних здобувачів позашкільної освіти, котрі відвідують гуртки в „ПАДІЮНіˮ, до питань дбайливого ставлення до лісу та природи в цілому, ознайомила з історією та культурою рідного краю. Адже лише розуміння величі минулого, відчуття дотичності до прекрасного, чим багата українська земля, дозволяє виховати патріота, котрий пишатиметься тим, що належить до великого українського народу.

joomlamodniyportal.ru