Допоможемо птахам взимку

dopomogaptahamУ лютому місяці  вихованці гуртка «Клуб любителів природи» провели екологічну акцію «Допоможемо птахам взимку».
Саме в цей час, коли птахам дуже важко знайти собі корм під снігом і льодом, на допомогу їм приходять дорослі і діти.
Чи задумувалися  ви – як братам нашим меншим взимку живеться? За своїми повсякденними клопотами люди навіть не помічають труднощів, з якими стикаються в зимову пору пернаті друзі. Так, багато з них відлетіли в теплі краї і ми з нетерпінням чекаємо їх повернення, бажаючи знову почути дзвінкий спів. Адже зі пташиним співом приходить весна. Та як бути тим птахам, які залишаються поряд з нами взимку?
Зима – складний період в житті птахів. Дехто відлітає у теплі, а ті, які залишилися зимувати, потребують найбільшої допомоги. Справжнім подарунком для пернатих є годівнички, які можна виготовляти з різноманітних матеріалів: можна використовувати порожні пластикові пляшки, картонні коробки чи робити з дерева. Головне пам'ятати щоб пташкам було зручно.
Чим годувати птахів взимку? Традиційним кормом вважаються насіння соняшнику, просо, овес, насіння гарбуза, пшоно і навіть несолоне сало, яке особливо люблять подзьобати синиці. Крихти,  пшеничний хліб допустимі, а ось житній хліб шкідливий для птахів  Чим би не годували  взимку птахів, головне, щоб вони не  залишалися голодними.                                                                                       
Ми повинні  пам’ятати , що:
- Птахи – частина природи, без яких її врода була б неповною!
 - Птахи – наші друзі! Їх можна побачити й почути скрізь: у парках, скверах, садах, лісах, на полях, біля водойм, у містах і селах або просто на вулицях.
- Птахи – це пісня й політ! Це голоси наших лісів, полів, гір і пустель. Їхні пісні звучать на Землі цілий рік. Їхні голоси ми чуємо вдень і вночі.
- Птахи – діти повітря, підкорювачі повітряного океану. Вони можуть підніматися вище гір і хмар, перелетіли пустелю, море, океан.
- Птахи – вірні наші помічники, захисники лісів, полів, садів від шкідників і гризунів.
 Тому їх потрібно охороняти й берегти. Про них потрібно піклуватися й допомагати їм у важку хвилину.

Корпош Катерина,
керівник гуртка «Клуб любителів природи»

joomlamodniyportal.ru