Вихованець «ПАДІЮНу» встановив світовий рекорд!

padiunrecords5 грудня 2015 року, у дні проведення XXIV з’їзду Української Спелеологічної Ассоціації (УСА),  був офіційно зафіксований рекорд України по спелеоконтесту на дистанції 30 метрів у стилі „Frog” (жабка). Рекорд встановив Владислав Курта із Закарпатської області з результатом 21,09 секунди. Цей результат став приємно неочікуваним не тільки для присутніх під час забігу, але і для його тренерів, і для самого Владислава.

Адже цей результат майже вдвічі перевищує попередній рекорд України у стилі „Frog” (40,21 секунди) встановлений нашим земляком Олексієм Ждановичем у 1999 році та навіть перевищує найкращий світовий результат у стилі механіка (24,6 секунди) встановлений Джоном Брауном (http://caves.org/section/vertical/conts.html).
Українські рекорди встановили представники ужгородського пригодницького клубу „Lynx”, вихованці Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” (керівник спелеосекції - Монич Олеся Омелянівна) та Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (керівник спелеогуртка - Левінець Михайло Михайлович).
Спелеоконтест – це підйом по вертикальній мотузці за допомогою схоплюючих вузлів або пристроїв на дистанціях 30 та 120 метрів, можливий у різних стилях. Підйом спортсмена здійснюється по мотузці, яка проходить через блок, закріплений над землею на висоті 4-6 метрів, і видається через гальмівний пристрій. Спелеоконтест є одним із складових елементів тренувань ужгородської спелеошколи. Але він не має багато прихильників, тому що є одноманітним і вимагає великих вольових та фізичних зусиль. Спелеоконтест поєднує в собі комплексне навантаження майже всіх м’язів людського тіла й водночас тренує хорошу витривалість.
Владислав Курта свою активну діяльність у спелеології та туризмі почав з 2010 року. Протягом п’яти років брав участь у дослідженні печер Закарпаття, Поділля та Криму. Брав участь у різноманітних пішохідних, водних та велосипедних походах.
У 2013 році на ІV заочному Міжнародному турнірі з спелеоконтесту у віковій групі 13-16 років показав найкращий результат - 52,55 секунди, обігнавши свого тренера Левінця М.М., який виступив у віковій групі 30-39 років із результатом 52,61 сек. (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1p87hSKFTmjF3ODt7uPtOTCqgw3i9gFn-Bt0dD9YkZVU/edit#gid=7&vpid=A2)
Можливо, саме це стало поштовхом для досягнення теперішнього результату. Але, Владислав не почав цілеспрямовано готуватися до рекорду, адже на той момент  це здавалося недосяжним.
У 2014 році став чемпіоном України з техніки пішохідного туризму серед юніорів. У 2015 р – чемпіон України з техніки лижного туризму.
У жовтні 2015 року, після літніх походів, змагань та експедицій, знову почалися тренування в залі. Владислав з першої спроби, після довготривалої перерви, проліз спелеоконтест (30м) за 46 секунд. Тоді й було вирішено, що варто спробувати перевершити діючий на той час рекорд та зареєструвати його під час з’їзду УСА. Трохи більше, ніж за два тижні, з графіком тренувань два рази на тиждень по три спроби, Владислав встановив результат менше 40-а секунд. Тоді, жартуючи, тренерами було поставлено завдання вийти з 30-ти секунд. Наполегливими тренуваннями Владислава, рубіж у 30 секунд було пройдено ще через два тижні. Виникла ідея зареєструвати його результат, як офіційний рекорд України. Але показувати результат менший ніж 30 секунд вдавалося лише інколи, при ідеально вдалих спробах. Адже в спелеоконтесті результат виступу спортсмена залежить і від тих, хто видає і навантажує мотузку. Тож тренерам необхідно було чітко відчувати ритм рухів Владислава й стати з ним одним механізмом. За тиждень до реєстрації рекорду, Владиславу вдається стабільно показувати результат менше 30 секунд. Найкращим результатом дома, на тренуваннях, був час 25,96 секунди. Завдання вийти з 30-ти секунд із жарту перетворилося в реальність.
Владислав та його тренери висловлюють щиру подяку директорам ЗЦТКЕСУМ  Чепі В.І. та «ПАДІЮНу»  Ганущиній С.І. за надану можливість прийняти участь у з’їзді УСА та реєстрації рекорду.
Особлива вдячність Колі Поплавко та його команді „SkyPark” з м. Києва за ідеально створені умови, а саме побудову жорсткої аркової конструкції, на якій проводили спелеоконтест, та дружню підтримку й атмосферу, а також усім тим, хто вболівав за нас.

joomlamodniyportal.ru

Відео з встановлення рекорду: