Секція екскурсоводів

Духовне відродження в Україні зумовлює необхідність активізації історично-архітектурних  та художньо-естетичних  факторів формування  творчої особистості. З огляду на це зростає роль  краєзнавства, зокрема вивчення  історії минулого і сьогодення  міста, його географію, літературу, фольклор, музику, театр, живопис,  архітектуру і скульптурні пам’ятки,  видатних постатей,  які творили історію міста.
Заняття  формують  у вихованців секції  екскурсоводів знання,  уміння і навички:
• володіти історичними знаннями про місто Ужгород;
• визначати хронологію подій, складати хронологічні таблиці;
• використовувати набуті знання при проведенні екскурсій по місту;
• аналізувати і узагальнювати  історичні факти, події і процеси,  співвідносити їх з певним періодом України і рідного краю;
• вміти самостійно працювати  з науково-популярною літературою, довідниками і путівниками  про Ужгород, складати маршрути екскурсій по місту;
• працювати з сучасними з сучасними картами
• схемами Ужгорода, Закарпаття та України.
Цікавим є для вихованців  складання маршрутів екскурсій, опрацювання джерел, науково-популярної літератури по історії  рідного краю,  та міста, практичні заняття  по надбанню навичок культури  спілкування екскурсоводів з туристами та написання творів, нарисів та рефератів з різних тем, проведення екскурсій та конкурс екскурсоводів.